Asseco Poland chce budować mocną europejską pozycję w segmencie ERPWarszawa, 17.03.2017 (ISBnews) - Asseco Poland chce m.in. poprzez akwizycje, budować mocną europejską pozycję w segmencie ERP - ma się tym zajmować Asseco Enterprise Solutions, poinformował prezes grupy Adam Góral.

"Asseco Enterprise Solutions jest holdingiem integrującym nasze zasoby ERP, ale również będzie integrować rynek europejski w ERP" – powiedział Góral na spotkaniu z dziennikarzami.

Jak wskazał, przeprowadzane są analizy po spotkaniach w Niemczech, Portugalii, Grecji, Rumunii

"Jeżeli znajdziemy partnerów, którym odpowiada nasza strategia federacyjna, a chętni do tego są, to chcemy wejść na ścieżkę gonienia dużych firm europejskich. Ale to strategia na lata" - dodał prezes Asseco Poland.

Według jego słów, długoterminowa wizja zakładałaby cel w postaci 3. lub 4. siły w ERP w Europie.

Liderem tego centrum kompetencyjnego grupy Asseco CE. Góral zapowiedział, że delisting tej spółki jest początkiem budowy "czegoś poważnego, dużego".

Asseco Poland S.A. specjalizuje się w produkcji i rozwoju oprogramowania. Jest to największy software house z polskim kapitałem, ponad połowę przychodów grupy stanowią rozwiązania własne. Asseco jest szóstym największym dostawcą oprogramowania w Europie (wg rankingu Truffle100 2015).

(ISBnews)