Capital Park zakłada rozpoczęcie warszawskiego projektu ArtN w III kwartaleWarszawa, 31.03.2017 (ISBnews) - Capital Park zakłada rozpoczęcie inwestycji ArtN, czyli rewitalizacji warszawskiej Fabryki Norblina, w III kwartale br., poinformował członek zarządu Marcin Juszczyk.

"Mamy wiążący term sheet z bankiem, ale też równolegle prowadzimy jeszcze rozmowy z konsorcjum. Jesteśmy na finiszu wyłonienia generalnego wykonawcy. Zakładamy rozpoczęcie budowy w III kwartale" - powiedział Juszczyk podczas konferencji inwestorskiej.

Zwrócił uwagę na spore zainteresowanie powierzchniami biurowymi (deweloper rozmowy na wynajem min. 8 tys. m2, które znacznie przekraczają oczekiwany przez instytucje finansujące prelet). Jednocześnie wynajęte jest już 40% powierzchni handlowej.

Zarząd Capital Park oszacował wcześniej całkowitą wartość projektu ArtN na ok. 1 mld zł, a spodziewane zewnętrzne finansowanie w ramach konsorcjum banków na ok. 670 mln zł. W ramach projektu rewitalizacji dawnej Fabryki Norblina w Warszawie Capital Park stworzy - obok Biobazaru, teatru, czy supermarketu Piotr i Paweł - m.in. Sportowy Dom Towarowy. Łącznie projekt przewiduje 64 tys. m2 powierzchni użytkowej, w tym 37 tys. m2 biurowej, 27 tys. m2 handlowej.

Grupa Capital Park jest inwestorem i deweloperem działającym na rynku nieruchomości w Polsce od ponad dziesięciu lat, specjalizującym się w wyszukiwaniu i wykorzystywaniu okazji rynkowych. Od rozpoczęcia działalności w 2003 roku Grupa przeprowadziła ponad 100 transakcji inwestycyjnych i zarządza portfelem nieruchomości obejmującym ok. 70 projektów o łącznej powierzchni wynajmu brutto ponad 250 tys. m2. Spółka jest notowana na GPW od 2013 r.

(ISBnews)