DM BDM obniżył wycenę Arctic Paper do 6 zł, nadal rekomenduje 'kupuj'Warszawa, 09.06.2017 (ISBnews) - Analitycy Domu Maklerskiego BDM obniżyli nieznacznie cenę docelową akcji Arctic Paper do 6 zł z 6,1 zł, utrzymując jednocześnie zalecenie "kupuj", wynika z raportu datowanego na 7 czerwca.

W dniu wydania rekomendacji kurs wynosił 4,5 zł. W piątek około godziny 9.00 kurs akcji wynosił 4,6 zł.

"Miniony 2016 rok był przełomowy dla spółki. EBITDA segmentu papierniczego sięgnęła blisko 150 mln zł (najwyżej od 4 lat), a zarząd konsekwentnie realizował założenia programu poprawy efektywności oraz obniżył i zrefinansował zadłużenie, którego struktura jest teraz bezpieczna. W efekcie spółka wydaje się bardziej przygotowana na rosnące koszty celulozy liściastej. Zwracamy uwagę, że za ostatni wzrost cen BHKP w dużej mierze odpowiadały czynniki jednorazowe, jak problemy z uruchomieniem nowych mocy produkcyjnych w Indonezji. Obecnie liczymy, że celuloza BHKP wyczerpała już margines wzrostu, a w 4Q'17 na rynek wejdzie blisko 2 mln ton nowej podaży z brazylijskiej fabryki Fibria. Dodatkowo, aby uchronić marżę w 3Q'17, po raczej straconym 2Q'17, czołowi producenci papierów graficznych, w tym Arctic Paper, ogłosili podwyżki cen produktów" - czytamy w raporcie

W rezultacie, akcentując bardzo niską wycenę rynkową spółki mimo dużo lepszej sytuacji płynnościowej, zdecydowaliśmy się utrzymać zalecenie kupuj z ceną docelową 6,0 zł/akcję, podano także.

(ISBnews)