Akcjonariusze Ergisu zdecydowali o wypłacie 0,2 zł dywidendy na akcjęWarszawa, 28.06.2017 (ISBnews) - Akcjonariusze Ergisu zdecydowali o przeznaczeniu części zysku za 2016 r. w łącznej wysokości nie wyższej niż 7,887 mln zł na wypłatę dywidendy, co daje 0,2 zł na akcję, podała spółka.

„Na każdą akcję spółki będzie przypadała kwota 0,20 zł dywidendy. Akcje własne będące w posiadaniu spółki, nabyte do dnia dywidendy […] nie uczestniczą w dywidendzie" – czytamy w komunikacie.

Dniem ustalenia prawa do dywidendy jest 7 lipca 2017 roku, a wypłata dywidendy została ustalona na 14 lipca 2017 roku, podano również.

Grupa Ergis jest liderem przetwórstwa tworzyw sztucznych w Europie Środkowo-Wschodniej. Grupa specjalizuje się w produkcji opakowań do żywności (folie i laminaty barierowe na bazie PVC i PET, drukowane laminaty wielowarstwowe) oraz opakowań przemysłowych (folie stretch z LLDPE oraz taśmy spinające z PET). Oprócz tego Ergis jest m.in. producentem folii do pakowania leków, folii hydroizolacyjnych oraz granulatów z PVC.

(ISBnews)