Asseco Enterprise Solutions ma pod koniec roku mieć gotową strukturęWarszawa, 24.08.2017 (ISBnews) - Asseco Poland oczekuje gotowego kształtu Asseco Enterprise Solutions - swojego holdingu w segmencie ERP, który ma realizować paneuropejską strategię - pod koniec roku, poinformował wiceprezes grupy Marek Panek. Kolejne potencjalne przejęcia w segmencie ERP będą już wprowadzane do tego holdingu.

"Asseco Enterprise Solutions budujemy pod Asseco Central Europe. Już wstawione zostały Asseco Business Solutions, słowackie i niemieckie Asseco Solutions, a w listopadzie dojdzie czeskie Asseco Solutions. To będzie kształt AES jaki chcemy i kolejne ewentualne przejęcia w segmencie ERP będą do tego holdingu" - powiedział Panek na spotkaniu z dziennikarzami.

W marcu Asseco Poland zapowiedziało, że chce, m.in. poprzez akwizycje, budować mocną europejską pozycję w segmencie ERP - ma się tym zajmować Asseco Enterprise Solutions. Długoterminowa wizja zakładałaby cel w postaci 3. lub 4. siły w ERP w Europie. Liderem tego centrum kompetencyjnego grupy jest Asseco CE.

Asseco Poland S.A. specjalizuje się w produkcji i rozwoju oprogramowania. Jest to największy software house z polskim kapitałem, ponad połowę przychodów grupy stanowią rozwiązania własne. Asseco jest szóstym największym dostawcą oprogramowania w Europie.