Konsorcjum Mostostalu Zabrze ma umowę na prace przy EC Zabrze za 18 mln złWarszawa, 24.08.2017 (ISBnews) - Konsorcjum Mostostal Zabrze podpisało umowę na prace przy elektrociepłowni w Zabrzu o wartości 18 mln zł netto, poinformowała spółka.

"Konsorcjum firm Mostostal Zabrze oraz Mostostal Zabrze Gliwickie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego (spółka zależna emitenta - lider konsorcjum) zawarło z Fortum Silesia umowę na wykonanie i przekazanie do odbioru robót drogowych, sieci podziemnych i zagospodarowania terenu w ramach realizacji przez zamawiającego inwestycji dotyczącej budowy nowej elektrociepłowni w Zabrzu" - czytamy w komunikacie.

Ryczałtowe wynagrodzenie umowne dla konsorcjum wynosi ok. 18 mln zł netto, przy czym całość prac zostanie zrealizowana zgodnie z umową konsorcjum przez lidera konsorcjum, który w stosunkach wewnętrznych odpowiedzialny jest za realizację zadania. Termin zakończenia prac przypada na lipiec 2018 r, podano także.

Mostostal Zabrze realizuje inwestycje budowlane dla przemysłu petrochemicznego i chemicznego, hutniczego, motoryzacyjnego, energetyki, budownictwa związanego z ochroną środowiska, obiektami użyteczności publicznej oraz infrastrukturą komunikacyjną. Produkuje i zajmuje się montażem konstrukcji stalowych oraz wykonuje specjalistyczne prace montażowe w sektorze energetycznym. W 2016 r. miał 792,31 mln zł skonsolidowanych przychodów.

(ISBnews)