Work Service wyemituje obligacje o wartości nominalnej 60 mln zł do 31 XWarszawa, 14.09.2017 (ISBnews) - Work Service wyemituje 60 tys. obligacji o łącznej wartości do 60 mln zł do 31 października, w ramach programu oferty prywatnej skierowanej do inwestorów instytucjonalnych, podała spółka.

"Na mocy uchwały emisyjnej zarząd spółki, postanowił wyemitować, poprzez skierowanie propozycji nabycia obligacji do oznaczonego adresata, w liczbie nie większej niż 149 adresatów, zabezpieczone obligacje zwykłe na okaziciela, w liczbie do 60 000 w ramach jednej lub dwóch emisji, o jednostkowej wartości nominalnej 1.000 złotych" - czytamy w komunikacie.

Środki z emisji zostaną przeznaczone na wykupienie pozostałych 25% udziałów w kapitale zakładowym węgierskiej spółki Prohuman 2004 Kft. oraz sfinansowanie podstawowej działalności grupy, podano także.

Obligacje zostaną wyemitowane do 31 października 2017 roku. Dzień wykupu obligacji ustalono w terminie 15 miesięcy od daty emisji - nie później niż 30 listopada 2018 r.

Work Service jest największą spółką sektora usług personalnych w Polsce i liderem w regionie CEE. Głównym inwestorem finansowym w Work Service jest fundusz private equity PineBridge Investments. Spółka jest notowana na giełdach w Warszawie i Londynie.

(ISBnews)