Konsorcjum Stali zmieniło lokalizację i przesunęło realiz. inwestycji na IX 2019Warszawa, 08.05.2018 (ISBnews) - Konsorcjum Stali zmieniło lokalizację inwestycji z dzielnicy Rembertów w Warszawie na Pruszków, a termin jej realizacji przesunął na koniec września 2019 r., podała spółka.

"W związku z przedłużającym się procedurami związanymi z przygotowaniem gruntów pod realizację inwestycji w Warszawie Rembertowie postanowił zmienić lokalizację inwestycji z Warszawy Rembertowa na Pruszków. W związku z czym termin realizacji tej części inwestycji przesunie się z końca 2018 r., na koniec września 2019 r." - czytamy w komunikacie.

W kwietniu 2016 r. rada nadzorcza Konsorcjum Stali zatwierdziła przyjęty przez zarząd plan inwestycyjny na lata 2016-2018, zakładający wydatki na poziomie ok. 55 mln zł w latach 2016-2018, na rozbudowę oddziałów spółki na terenie nieruchomości położonej w Lublinie przy ul. Blacharskiej, nieruchomości położonej w Zawierciu przy ul. Paderewskiego oraz nieruchomości położonej w Warszawie Rembertowie przy ul. Stężyckiej (dalej nieruchomości). Inwestycje miały dotyczyć zabudowy nieruchomości budynkami produkcyjnymi, magazynowymi i punktami sprzedaży oraz wyposażenia tych budynków w niezbędne urządzenia.

Konsorcjum Stali S.A. działa w branży produkcji zbrojeń budowlanych oraz jest jedną z największych firm zajmujących się dystrybucją wyrobów hutniczych w Polsce. Spółka jest notowana na GPW od 2007 r.

(ISBnews)