Strategia APS Energii na 2019-2021 zakłada średnior. wzrost przychodów o max 20%


Warszawa, 13.02.2019 (ISBnews) - Strategia rozwoju Grupy APS Energia na lata 2019-2021 przewiduje osiągnięcie średniorocznego wzrostu organicznego przychodów na poziomie do 20% r/r, podała spółka.
"Na rynku polski celem Grupy APS Energia jest utrzymanie dotychczasowej pozycji rynkowej w segmencie urządzeń zasilania gwarantowanego dla energetyki, przemysłu rafineryjnego oraz przemysłu z procesami ciągłymi w oparciu o dotychczasową ofertę. Równolegle prowadzony będzie intensywny rozwój o nowe produkty i usługi dla rynku transportu i trakcji zarówno w zakresie trakcji jezdnej, jak i infrastruktury trakcyjnej. Będzie on oparty o rozbudowę własnych działów inżynieryjnych oraz B&R. Celem jest uzyskanie na koniec okresu 2019-2021 ponad 10% udziałów w tym segmencie" - czytamy w komunikacie.
Strategia przewiduje też m.in. prowadzenie rozwoju geograficznego na wybranych rynkach w Europie, Azji i USA w ramach układów konsorcjalnych i podwykonawstwa, a także wzmocnienie pozycji i rozszerzenie oferty produktowej w dziedzinie energetyki atomowej. APS Energia planuje też dalszy rozwój oferty w dziedzinie transportu i trakcji (pojazdy szynowe, tramwaje, autobusy, metro, infrastruktura trakcyjna), a także prowadzenie rozwoju technologii w obszarach magazynów energii, elektromobilności, infrastruktury trakcyjnej oraz "pochodnych nisz technologicznych", podano także.
"Prowadzone działania w obszarze B&R, jak i realizowane aktualnie wdrożenia nowych rozwiązań pozwolą w latach 2019-2021 Grupie APS Energia na wejście w kolejne sektory oraz nisze w gospodarce, takie jak:
* trakcja jezdna (tramwaje)
* infrastruktura trakcyjna (sygnalizacja i wskaźniki)
* gospodarka energią (magazyny energii)
* elektromobilność (stacje ładowania, serwis)" - wskazano w komunikacie.
APS Energia nie wyklucza w ramach realizacji strategii przejmowania podmiotów lub ich aktywów, celem uzupełnienia planowanej docelowej oferty asortymentowej i rynkowej grupy. Przejęcia będą możliwe na rynku polskim i europejskim, podano także.
"W kręgu zainteresowań Grupy APS Energia są aktywa związane z producentami i technologiami dotyczącymi segmentów systemów zasilania awaryjnego, trakcji i transportu oraz magazynów energii" - napisano w materiale.
Strategia będzie finansowana środkami wypracowanymi z działalności operacyjnej grupy, instrumentami dłużnymi (np. kredyty bankowe, leasing, obligacje) oraz środkami z programów pomocowych i rozwojowych, podsumowano.
APS Energia S.A. jest producentem i dostawcą przemysłowych systemów zasilania awaryjnego. Głównymi klientami APS są spółki z sektora energetycznego oraz nafty i gazu zarówno w kraju, jak i za granicą. Spółka zadebiutowała na rynku głównym GPW w 2015 r. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 95,77 mln zł w 2017 r.
(ISBnews)