Mostostal Zabrze chce pozyskać jeszcze ok. 40 mln zł ze sprzedaży nieruchomościWarszawa, 27.02.2019 (ISBnews) - Mostostal Zabrze spodziewa się, że w przyszłym roku zakończy optymalizację majątku trwałego w zakresie sprzedaży zbędnych nieruchomości, poinformował prezes Dariusz Pietyszuk. Do pozyskania w ten sposób pozostało spółce ok. 40 mln zł, z czego ok. połowa w 2019 r.

"Kilka transakcji jest w toku - powinniśmy pozyskać dodatkowo 40 mln zł" - powiedział Pietyszuk podczas konferencji prasowej.

Wyjaśnił, że nie wszystkie nieruchomości uda się zbyć w tym roku, ale proces powinien zakończyć się w 2020 r. i przynieść po ok. 20 mln zł w każdym roku.

W prezentacji spółka podała, że łączny wpływ z transakcji zrealizowanych w 2018 r. i planowanych w kolejnych okresach wyniesie ok. 96,7 mln zł. Obecnie Mostostal pracuje nad sprzedażą działek w Bytomiu i Katowicach, a w planach ma sprzedaż nieruchomości w Katowicach i Zabrzu.

Mostostal Zabrze realizuje inwestycje budowlane dla przemysłu petrochemicznego i chemicznego, hutniczego, motoryzacyjnego, energetyki, budownictwa związanego z ochroną środowiska, obiektami użyteczności publicznej oraz infrastrukturą komunikacyjną. Produkuje i zajmuje się montażem konstrukcji stalowych oraz wykonuje specjalistyczne prace montażowe w sektorze energetycznym. W 2018 r. miał 613 mln zł skonsolidowanych przychodów.

(ISBnews)