Jak przypomniano w piątkowym komunikacie, od początku 2019 roku spółka Energa Obrót uruchomiła cztery stacje ładowania o mocy 2x22 kW. Pierwsza powstała w Sopocie na parkingu Parku Wodnego, a trzy pozostałe poza Trójmiastem: na parkingu galerii handlowej Neptun w Starogardzie Gdańskim, parkingu Urzędu Miasta Tczew oraz na parkingu galerii handlowej Stara Kuźnia w Grudziądzu.

W najbliższych miesiącach Grupa Energa chce sukcesywnie instalować kolejne stacje ładowania przy głównych szlakach komunikacyjnych oraz w większości dużych miast leżących na terenie działania Grupy, m.in. przy gdyńskim sklepie Komfort. W sumie do końca tego roku mają powstać 54 stacje ładowania. Część z nich będą to stacje szybkiego ładowania, umożliwiające naładowanie 80 proc. baterii pojazdu w 30 minut.

Energa jest operatorem sieci dystrybucyjnej w centralnej i północnej Polsce - od Kalisza przez Płock, Toruń, Olsztyn, Elbląg, Gdańsk, Słupsk, po Koszalin.

Teraz spółka ma 11 stacji ładowania - m.in. przy centrum handlowym Auchan Gdańsk (ul. Szczęśliwa 3), przed Urzędami Miast Gdańska i Sopotu, na stacjach Lotos w Gdańsku (al. Zwycięstwa 13) i Gdyni (al. Zwycięstwa 165) oraz pod Olivia Business Center przy al. Grunwaldzkiej 472 w Gdańsku (dwie ładowarki).

Reklama

"Grupa Energa nie kończy jednak swoich inwestycji w rozwój infrastruktury ładowania samochodów elektrycznych na kolejnych punktach ładowania, które powstaną do końca 2019 roku. W kolejnych latach spółka planuje kontynuować projekt, do roku 2022 roku stawiając przynajmniej 100 stacji" - poinformowano.

Grupa Energa jest jedną z czterech największych grup energetycznych w Polsce. Podstawowa działalność Grupy obejmuje dystrybucję, wytwarzanie oraz obrót energią elektryczną. Dostarcza i sprzedaje prąd ponad 3 mln klientów, zarówno gospodarstwom domowym, jak i przedsiębiorcom. (PAP)

autor: Michał Boroń