Elektrobudowa zakończy budowę instatalcji metatezy dla PKN Orlen w kwietniuWarszawa, 06.03.2019 (ISBnews) - Elektrobudowa planuje zakończyć prace przy realizacji kontraktu "Metatezy" zgodnie z aktualnym harmonogramem realizacji w kwietniu 2019 r., podała spółka.

"Aktualnie trwają testy technologiczne związane z uruchomieniem instalacji, które przebiegają pozytywnie. Elektrobudowa na bieżąco współpracuje zarówno z PKN Orlen, jak i dostawcami technologii oraz producentami urządzeń" - czytamy także.

Ponadto w związku z aktualnym harmonogramem realizacji spółka przekazała 6 marca br. do PKN Orlen wystawione przez Bank Handlowy w Warszawie aneksy wprowadzające wydłużenie terminów obowiązywania bankowych gwarancji należytego wykonania oraz bankowych gwarancji zwrotu zaliczki zgodne z zapisami tej umowy i wspomnianym harmonogramem, podano także.

Elektrobudowa realizuje inwestycję Metatezy jako jej projektant i generalny wykonawca, tj. w formule EPC: projektowanie, komplementacja dostaw, realizacja pod klucz, czytamy dalej.

Wcześniej, tj. 20 lutego PKN Orlen poinformował, że otrzymał od Elektrobudowy informację iż, projekt budowy instalacji metatezy w Zakładzie Produkcyjnym PKN Orlen w Płocku zostanie zakończony w połowie kwietnia 2019 r. W sierpniu 2016 r. Elektrobudowa informowała, że wybuduje dla PKN Orlen instalację metatezy w Zakładzie Produkcyjnym w Płocku za około 250 mln zł.

Elektrobudowa świadczy kompleksowe usługi budowlano-montażowe realizując inwestycje związane z przemysłem energetycznym, petrochemicznym, wydobywczym oraz budownictwem obiektów użyteczności publicznej w systemie pod klucz. Spółka jest notowana na GPW od 1996 r.

(ISBnews)