Asseco Poland będzie sprzedawać aplikacje dla sektora utilities w chmurze OracleWarszawa, 08.03.2019 (ISBnews) - Asseco Poland i Oracle Corporation zawarły porozumienie, w wyniku którego nowoczesne aplikacje Asseco dla sektora utilities będą sprzedawane w chmurze Oracle, poinformowało Asseco. Rozwiązania z rodziny Asseco Utility Management Solutions (AUMS) są przeznaczone dla MSP oraz klientów korporacyjnych. Będą one dostępne w formie usługi (SaaS) w Polsce i za granicą.

"Nawiązanie współpracy z Oracle to potwierdzenie naszych kompetencji, jako sprawdzonego dostawcy systemów skierowanych dla kluczowych przedsiębiorstw z sektora utilities. Dzięki niemu systemy bilingowe z rodziny AUMS staną się dostępne dla jeszcze większej liczby firm z Polski i ze świata. Warto dodać, że doświadczenie Asseco w tworzeniu oprogramowania dla branży energetycznej jest doceniane przez naszych klientów i partnerów, a systemy billingowe, które dostarczamy gwarantują niezawodność oraz ciągłość procesów rozliczeniowych. Posiadamy tytuł Platynowego Partnera Oracle, co także umacnia naszą pozycję, jako dostawcy oprogramowania w pełni dostosowanego do sprzedaży w modelu SaaS "– powiedział wiceprezes Asseco Poland Paweł Piwowar, cytowany w komunikacie.

We wspólnej ofercie Asseco oraz Oracle znajdą się zaawanasowane technologicznie aplikacje wykorzystywane do masowych i cyklicznych rozliczeń.

"Docelowo na platformie Oracle Cloud zostaną udostępnione systemy, takie jak AUMS Billing Lite, który jest przeznaczony dla przedsiębiorstw energetycznych posiadających do 10 000 punktów poboru energii oraz AUMS Billing Smart, dedykowany dla firm regularnie fakturujących spoza sektora utilities. Będzie można także skorzystać z w pełni skonfigurowanego rozwiązania dla mniejszych podmiotów gospodarczych, jakim jest AUMS Billing Basic. Posiada ono główne funkcjonalności klasycznego systemu billingowego" - podano także.

Z oferty systemów Asseco w chmurze Oracle, mogą skorzystać klienci ze wszystkich segmentów oraz różnych branż. Umowa została zawarta na czas nieokreślony.

Asseco Poland S.A. specjalizuje się w produkcji i rozwoju oprogramowania. Jest to największy software house z polskim kapitałem, ponad połowę przychodów grupy stanowią rozwiązania własne. Asseco jest szóstym największym dostawcą oprogramowania w Europie.

(ISBnews)