"Współpraca z gminą Kurów to pilotażowy projekt, który nie tylko zwiększy dostępność do zdalnej opieki medycznej dla ciężarnych kobiet, ale ma również na celu promocję rozwiązań telemedycznych, które w dobie panującej pandemii COVID-19 w wielu przypadkach są bezpieczną alternatywą dla tradycyjnych wizyt w placówkach medycznych" - powiedział prezes Nestmedic Jacek Gnich, cytowany w komunikacie.

Telemedyczne urządzenie KTG Pregnabit pozwala na przeprowadzanie badania w dowolnym miejscu i czasie, bez konieczności wizyty w szpitalu. Usługa dostępna jest 24 h/7. Zapisy KTG są na bieżąco analizowane przez specjalistów Medycznego Centrum Telemonitoringu. Wykwalifikowany personel medyczny jest w stałym kontakcie z pacjentką i w przypadku nieprawidłowości w badaniu wdraża odpowiednie procedury, przypomniano.

Reklama

Nestmedic powstał w 2014 roku. Zespół spółki stworzył innowacyjny produkt - system teleKTG do zdalnego przeprowadzania kontrolnych badań i analizowania wyników w ostatnim trymestrze ciąży. Nestmedic zadebiutował na NewConnect w 2017 r.

(ISBnews)