Nadal najlepsze warunki biznesowe zapewnia Singapur. W pierwszej dziesiątce znajdują się także Nowa Zelandia, Hongkong, Dania, Korea Południowa, Wielka Brytania. Norwegia, Finlandia, USA i Australia. Raport wskazuje także, że w Europie Polska należy do liderów, jest także niekwestionowanym liderem w regionie, wyprzedzanym tylko przez Litwę, Łotwę i Estonię, znacznie mniejsze gospodarki niż nadwiślańska.

W poprawie rankingu pomogło Polsce między innymi zapewnienie możliwości załatwienia wielu spraw przez Internet oraz obniżenie opłat notarialnych. Lepiej jest także w handlu transgranicznym i dostępie do finansowania.

Najwięcej do nadrobienia względem liderów pozostaje w kwestii prawa podatkowego, co ma się zmienić w 2015 po nowelizacji ordynacji podatkowej.

Wśród firm o najtrudniejszej sytuacji dla biznesu raport wymienił Rosję, (62 miejsce, awans o 30 miejsc od zeszłego roku) , Chiny (90 miejsce, spadek o 6 miejsc), Ukrainę (96 miejsce, awans o 26 miejsc). Na samym końcu zestawienia jest Erytrea.