Biznes/Bankowość

30.10.2019, 06:02

Private banking znika w Szwajcarii. Oto bolączki małych banków

Szybko spada liczba podmiotów bankowych z obszaru private banking w Szwajcarii. To pokłosie kryzysu finansowego i zmian na rynku, które wywołał, ale także wdrożenia wymiany informacji o zagranicznych rachunkach bankowych z wieloma krajami na mocy wielostronnej umowy z OECD.

24.10.2019, 14:02

EBC pozostawił stopy bez zmian. Uzależnia zmiany stóp proc. od inflacji

Rada Prezesów EBC pozostawiła bez zmian podstawowe stopy procentowe - podano w komunikacie po posiedzeniu banku. EBC podał, że koszty kredytu pozostaną na obecnych lub niższych poziomach do czasu zbliżenia się inflacji w okolice celu. Bank potwierdził wznowienie QE w wys. 20 mld euro od 1 listopada.

21.10.2019, 07:20

NBP: Liczba banknotów w Polsce podwoiła się w ciągu dekady

Liczba banknotów pozostających w obiegu wzrosła w trzecim kwartale tego roku do 2 mld 209,8 mln sztuk. Dekadę wcześniej w obiegu było ich 1 mld 94 mln sztuk - wynika z danych Narodowego Banku Polskiego (NBP) dotyczących struktury obiegu banknotów i monet.

15.10.2019, 07:20

Tomasz Prusek: Dlaczego nie powinno się repolonizować mBanku [OPINIA]

Chęć sprzedaży przez Commerzbank kontrolnego pakietu akcji mBanku jest dla państwa idealną okazją, aby kontynuować nacjonalizację w gospodarce. Jednak w dłuższej perspektywie byłby to zły scenariusz dla banku, jego deponentów, branży bankowej, a także samego państwa oraz… polityki klimatycznej.

Tylko na forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Najnowsze galerie>>