Biznes/Bankowość

26.11.2018, 13:59

Czy dni plastikowej karty płatniczej są policzone?

Rynek płatności bezgotówkowych rozwija się bardzo szybko i zmierza w kierunku pełnej cyfryzacji oraz rozwiązań, które będą dla klientów bardziej przyjazne, wygodne i bezpieczne. Czy oznacza to rychły koniec plastikowych kart płatniczych, do których zdążyliśmy się już przyzwyczaić?

25.11.2018, 13:06

Przerost sektora finansowego niesie straty

Gdy sektor finansowy rośnie nieproporcjonalnie do wzrostu całej gospodarki, to może ograniczać możliwości absorbowania pożyczek i kredytów przez sektory produkcyjne i usługi pozafinansowe

24.11.2018, 14:56

Banki europejskie bardziej odporne na szoki

Europejskie banki mają wyższe kapitały i są bardziej odporne na szoki niż dwa lata wcześniej – wynika ze stres testów. Najbardziej odporny z 48 badanych instytucji finansowych w Europie okazał się PKO BP.

24.11.2018, 08:45

Bank za złotówkę? Biorę! Plan Zdzisława Sokala to sensowne rozwiązanie

Opublikowane przez „Gazetę Wyborczą” nagranie z rozmowy przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego z miliarderem i bankierem Leszkiem Czarneckim jest szokujące. Nie jest przesadą mówienie o aferze. Sęk w tym, że wiele osób buduje ją wokół tzw. planu Zdzisława - pisze Patryk Słowik.

22.11.2018, 08:07

Dlaczego KOD nie broni szefa KNF? [OPINIA]

Pytanie jest prowokacyjne, ale przecież chodzi nam wszystkim o państwo prawa i stabilnych, wiarygodnych instytucji. Obecna ekipa rządząca wielokrotnie udowadniała, że przepisy prawa nie są stałą, do której są przywiązani.

21.11.2018, 08:54

Ardanowski: nie ma potrzeby powoływania komisji śledczej ws. KNF

Nie ma potrzeby powoływania komisji śledczej ws. KNF - tego typu komisja jest potrzebna, gdy prokuratura nie radzi sobie z prowadzeniem sprawy. W tym przypadku tak nie jest - PiS chce do końca sprawę wyjaśnić - powiedział w środę minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski.

Tylko na forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Najnowsze galerie>>