RN Banku Handlowego powołała 3 członków zarządu na kolejną kadencjęWarszawa, 22.03.2017 (ISBnews) - Rada nadzorcza Banku Handlowego powołała Barbarę Sobalę, Macieja Kropidłowskiego oraz Czesława Piaska do pełnienia funkcji członków zarządu banku na kolejną trzyletnią kadencję, podała spółka.

"Rada nadzorcza banku postanowiła powołać: 1) panią Barbarę Sobalę do pełnienia funkcji wiceprezesa zarządu banku na kolejną trzyletnią kadencję. Pani Barbara Sobala będzie odpowiedzialna za nadzór nad sektorem zarządzania ryzykiem w BH w Warszawie, 2) Pana Macieja Kropidłowskiego do pełnienia funkcji wiceprezesa zarządu banku na kolejną trzyletnią kadencję. Pan Maciej Kropidłowski będzie odpowiedzialny za nadzór nad sub-sektorem rynków finansowych w BH, 3), Pana Czesława Piaska do pełnienia funkcji członka zarządu banku na kolejną trzyletnią kadencję. Pan Czesław Piasek będzie odpowiedzialny za nadzór nad pionem bankowości transakcyjnej w BH" - czytamy w komunikacie.

Citi Handlowy powstał z połączenia Banku Handlowego w Warszawie - najstarszego komercyjnego banku w Polsce i Citibank (Poland) S.A. W ofercie grupy kapitałowej oprócz klasycznych usług bankowych znajdują się usługi i produkty rynku kapitałowego oferowane przez dom maklerski oraz produkty leasingowe. Bank jest notowany na rynku głównym GPW od 1997 r.

(ISBnews)