Bank Handlowy: Osiągnięcie 10% ROE w tym roku będzie bardzo trudne



Warszawa, 14.11.2017 (ISBnews) - Bank Handlowy oczekuje zwrotu z kapitałów (ROE) na poziomie 10% w perspektywie długoterminowej, poinformował prezes Sławomir Sikora. Według niego, osiągnięcie tego celu w br. będzie bardzo trudne.

"Naszym długoterminowym celem jest 10% ROE. Po pierwszym kwartale mówiłem, że to cel bardzo wymagający i nadal to tak wygląda. Trudno powiedzieć, jak to będzie na koniec tego roku" - powiedział Sikora podczas konferencji prasowej.

Bank podał w raporcie, że ROE na koniec III kw. br. wyniosło 8% wobec 9,4% w III kw. 2016 r.

"Ten pierwszy kwartał pozostanie obciążeniem, ale długoterminowo podtrzymujemy aspiracje, by ten wskaźnik wynosił 10%. Czynimy to w warunkach zmian rynkowych, w tym kosztów regulacyjnych, więc niewątpliwie wyzwania są ogromne, stąd nasze pomysły na nowy biznes" - podkreślił prezes.

Pod koniec kwietnia Sikora mówił, że Bank Handlowy chciałby osiągnąć w IV kw. tego roku zwrot z kapitałów (ROE) o wartości dwucyfrowej, ale zaznaczył, że może to być trudne. Wskaźnik ROE w I kw. 2017 r. wyniósł 8,7% wobec 8,2% rok wcześniej.

Citi Handlowy powstał z połączenia Banku Handlowego w Warszawie - najstarszego komercyjnego banku w Polsce i Citibank (Poland) S.A. W ofercie grupy kapitałowej oprócz klasycznych usług bankowych znajdują się usługi i produkty rynku kapitałowego oferowane przez dom maklerski oraz produkty leasingowe. Bank jest notowany na rynku głównym GPW od 1997 r.

(ISBnews)