Warszawa, 18.03.2019 (ISBnews) - PKO Bank Polski wdrożył pilotażowo kolejne rozwiązanie dla małych i średnich firm e-Prawnik. Narzędzie opracowane przez startup TuPrawnik pozwala firmom na szybką, kompleksową i całkowicie zdalną konsultację prawną u jednego z wielu specjalistów, podał bank.
Narzędzie e-Prawnik pomaga w krótkim czasie znaleźć prawnika, który wykona zleconą usługę prawną za z góry ustaloną cenę. Korzystając z platformy, klient otrzymuje oferty pomocy prawnej od prawników z najlepiej dopasowanymi specjalizacjami, z których może wybrać jedną, najbardziej odpowiadającą jego potrzebom.
"Chcemy zapewnić klientom kompleksową ofertę bankową, zintegrowaną z ofertą usług dodatkowych. e-Prawnik jest kolejnym elementem ekosystemu usług dodanych, który odpowiadana na potrzeby klientów firmowych. Naszym celem jest ułatwienie i uproszczenie przedsiębiorcom prowadzenia działalności gospodarczej. Usługi będą dostępne za pośrednictwem bankowości elektronicznej i strony internetowej. W pierwszej kolejności będą dostępne dla klientów z segmentu mniejszych firm, o przychodach rocznych ze sprzedaży do 5 mln zł" - powiedział Piotr Pazdan z Departamentu Klientów Małych i Średnich Przedsiębiorstw PKO BP, cytowany w komunikacie.
PKO BP podkreśla, że nowa sługa wpisuje się w scenariusz digitalizacji, zarówno oferty banku, jak i otoczenia gospodarczego, w którym funkcjonują nasi klienci. e-Prawnik to kolejne po e-Księgowości, asystencie firmowym i e-Sklepie rozwiązanie, które będzie tworzyło kompleksowy ekosystem usług dodatkowych dla MSP.
"Nowe rozwiązanie pomoże mniejszym firmom przełamywać bariery wzrostu. Jak pokazują analizy, przepisy i otoczenie prawne stanowią bowiem jedną z istotnych barier w rozwoju firm. Brak łatwego dostępu do wiedzy z zakresu obowiązujących regulacji zmusza wielu małych przedsiębiorców do korzystania z obsługi prawnej oferowanej przez podmioty zewnętrzne. Według dostępnych badań, sytuacja ta dotyczy 1/4 firm mikro i ponad 1/3 firm małych" - czytamy w komunikacie.
Tu Prawnik jest jednym ze startupów, który zdecydował się rozwijać pod skrzydłami banku. Dotychczas z możliwości współpracy z PKO BP skorzystało kilkanaście młodych firm. Wśród nich jest m.in. polsko-brytyjska spółka Coinfirm umożliwiająca weryfikację autentyczności dokumentów bankowych w technologii Blockchain czy IC Solutions, dostarczający narzędzie do utrwalania w formie elektronicznej tekstu pisanego za pomocą długopisu cyfrowego.
PKO Bank Polski jest liderem polskiego sektora bankowego. Aktywa razem banku wyniosły 324,25 mld zł na koniec IV kw. 2018 r. Akcje banku od listopada 2004 r. notowane są na GPW.
(ISBnews)