Jak poinformowano, dotyczy to zobowiązań spłacanych w ratach, m.in. gotówkowych, samochodowych, hipotecznych i firmowych.

Bank wyjaśnił, że aby odroczyć spłatę kredytu o trzy miesiące, należy złożyć wniosek za pośrednictwem formularza internetowego, dostępnego na stronie banku od 19 marca br.

"Do wypełnienia formularza konieczne będzie podanie numeru umowy kredytowej. Po otrzymaniu wniosku bank skontaktuje się z klientem telefonicznie i zdalnie przeprowadzi cały proces, łącznie z akceptacją warunków odroczenia i zawarciem porozumienia. Klient nie musi dostarczać żadnych dodatkowych dokumentów, nie ponosi też żadnych dodatkowych opłat" - wytłumaczono.

Bank dodał, że odsetki naliczone w okresie zawieszenia kredytu będą doliczone do pozostałej do spłaty kwoty kredytu i rozłożone na pozostały okres kredytowania, który zostanie wydłużony o trzy miesiące.

"Wnioski najlepiej składać co najmniej pięć dni roboczych przed terminem spłaty najbliższej raty kredytu, wówczas odroczenie będzie możliwe od najbliższej raty" - zaznaczono.

Bank Paribas poinformował ponadto, że istnieje możliwość dostosowania karencji w spłacie samego kapitału do sześciu miesięcy. "Wystarczy, że po złożeniu wniosku na stronie bnpparibas.pl/odroczenierat, klient zgłosi taką potrzebę w rozmowie telefonicznej z doradcą" - dodano.

Bank pracuje również nad indywidualnymi rozwiązaniami dla klientów z segmentu małych i średnich przedsiębiorstw oraz klientów z obszaru bankowości korporacyjnej.

BNP Paribas jest już kolejnym bankiem, który umożliwił swoim klientom możliwość zawieszenia na jakiś czas spłaty kredytów. Zrobiły to m.in.: ING Bank Śląski, Alior Bank, Pekao, PKO BP, mBank. (PAP)

autor: Michał Boroń