Fintech: Małżeństwo (nie tylko) z rozsądku, czyli finanse i technologia

autor tekstu:Jakub Kapiszewski  Źródło:MAGAZYN DGP
30 marca 2019 godz: 06:22 | Aktualizacja: 2019-04-01 17:04:31.958909+02

Poszukujący okazji do dobrego zarobku inwestorzy od kilku lat upatrzyli sobie firmy, które działają na styku obrotu pieniądzem i oprogramowania. Nieważne, czy chodzi o systemy służące do rozliczania płatności, karty podarunkowe czy software dla księgowości – pieniądze płyną szerokim strumieniem w nadziei, że to właśnie ten biznes, w który zainwestowali, stanie się czołowym graczem w swoim segmencie i zgarnie największe udziały w rynku.

2 finfech
większe zdjęciazobacz miniaturyźródło: Dziennik Gazeta Prawna
Fintech jest niezwykle pojemnym terminem i oznacza całą paletę przedsięwzięć, ale wspólnym mianownikiem jest tworzenie nowoczesnych rozwiązań technologicznych – czy to pod postacią specjalnego oprogramowania, czy jakichś rozwiązań sprzętowych (np. terminali płatniczych) – do szeroko rozumianego wspomagania i obsługi transakcji oraz instytucji finansowych.
O tym, jak różne instytucje decydują się wykładać pieniądze na fintech, świadczy lista największych transakcji przeprowadzonych w ubiegłym roku. Sektorem interesują się fundusze inwestycyjne różnych typów i różnej wielkości, a oprócz tego przechodzi on falę fuzji i przejęć, których celem jest zagarnięcie jak największej części rynku i oszczędności związane z efektem skali. .
Jak gorący jest sektor fintech, niech świadczy fakt, że nawet największe liczby na tej liście są mniejsze od transakcji z pierwszego kwartału bieżącego roku.
statystyki

Komentarze (3)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze