"Telegraph" pisze o "polskiej mafii śmieciowej". Trzy brytyjskie firmy objęte śledztwem

autor tekstu:Źródło:PAP
09 sierpnia 2018 godz: 10:22 | Aktualizacja: 2018-08-09 10:53:15.975334+02Powrót do artykułu »

Trzy brytyjskie firmy, zajmujące się wywozem śmieci, zostały objęte postępowaniem Brytyjskiej Agencji Środowiskowej dot. nielegalnego eksportu odpadów do Polski bez gwarancji ich przetworzenia - poinformował w czwartek dziennik "The Telegraph".

 • « wstecz
 • dalej »
1/1
śmieci
mniejsze zdjęciazobacz miniaturyźródło: ShutterStock
śmieci
statystyki

Komentarze (8)

 • ździwiony i zaskoczony(2018-08-09 11:04) Zgłoś naruszenie 101

  Dziwi to, że przy tak zawziece ścigających „mafie i przekręty” obecnych rządzących doszło do naprawdę niespotykanych dotąd wyjątkowo zuchwałych afer, w tym sprowadzanie potężnych ilości śmieci do PL. Czy będą sprawy, wyroki i kary? Czy jak zawsze ....

  Odpowiedz
 • witz(2018-08-09 13:20) Zgłoś naruszenie 91

  A gdzie Kodeks Etyki Byznesu - czy nasze Januszki byznesa niecztate , dziwne , wszak to nasze jelita luz z jelitami mocno związane,

  Odpowiedz
 • Wielka..(2018-08-09 11:34) Zgłoś naruszenie 41

  Wielka Brytania przyjela naszych ludzi do pracy, a my przyjmujemy od nich toksyczne odpady. ---- Musimy pamietac, ze Wlk. Brytania nie robi nic za darmo.

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • Waclaw ADAMSKI(2018-08-09 11:31) Zgłoś naruszenie 16

  Moze okaze sie to swietnym businessem.Oby to sie udalo. Za dwa lata powstanie w Polsce zakład produkujący benzynę z plastikowych odpadów. Tak zadeklarował pod koniec marca cytowany przez PAP główny twórca technologii Adam Hańderek. Kilkanaście lat temu wynalazca, z wykształcenia weterynarz, zainteresował się procesem uzyskiwania biopaliwa z rzepaku. Jednak o wiele ciekawsze okazały się dla niego tworzywa sztuczne. To, że po podgrzaniu ulegają one procesowi rozpadu, wiedziano, ale nikt nie potrafił sobie poradzić z problemem osadu powstającego podczas depolimeryzacji. Uzyskiwana w ten sposób benzyna była zbyt zanieczyszczona, by można jej było używać. Po wielu próbach Hańderek w 2010 r. opatentował „urządzenie do termicznej depolimeryzacji odpadowych tworzyw sztucznych” produkujące czystą benzynę z plastiku. Kolejne lata upłynęły na testach i udoskonalaniu technologii we współpracy z Instytutem Chemii Przemysłowej oraz Przemysłowym Instytutem Motoryzacji PIMOT. W tym ostatnim działa nawet prototypowy reaktor przetwarzający plastik na paliwo syntetyczne. Polski sukces został w zeszłym roku zauważony za granicą. Firma Technologie Recyklingu Adam Hańderek otrzymała Nagrodę Główną Nowych Technologii Innova Barcelona 2017 oraz Główną Nagrodę na Międzynarodowych Targach Innowacyjności w chińskim Chengdu.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • ciekawa sprawa(2018-08-11 13:55) Zgłoś naruszenie 00

  No cóż trucie całego narodu ażeby mogły sobie nabić kieszenie kilkaset osób, to dopiero osiągi, zaradność oraz innowacyjność godna podziwu, bo nawet na importowanych śmieciach można zarobić majątki. A co na to urzędnicy, minister oraz vice mistrzowie tego śmieciowego interesu? Czyż by “ to nie ja , a ta krowa nie moja”?

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze