Tauron Wydobycie złożył wniosek do UOKiK ws. przejęcia Katowickiego WęglaWarszawa, 27.06.2018 (ISBnews) - Tauron Wydobycie - podmiot zależny Taurona Polskiej Energii - złożył wniosek do Urzędu Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) w sprawie przejęcia kontroli nad spółką Katowicki Węgiel, podał Urząd.

Wniosek wpłynął 25 czerwca, sprawa jest w toku.

"Zgłoszenie dotyczy zamiaru przejęcia przez Tauron Wydobycie S.A. wyłącznej kontroli nad Katowicki Węgiel Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach poprzez nabycie wszystkich udziałów w jej kapitale zakładowym" - czytamy w komunikacie.

Tauron Wydobycie S.A. jest spółką zależną, ostatecznie w pełni kontrolowaną przez Tauron Polska Energia S.A. Tauron Polska Energia S.A. jest spółką dominującą w ramach grupy kapitałowej Tauron, stanowiącej zintegrowane pionowo przedsiębiorstwo energetyczne, które w ramach swojej działalności zajmuje się wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą energii elektrycznej.

Katowicki Węgiel prowadzi działalność w zakresie produkcji i sprzedaży energetycznych paliw węglowych (tzw. ekogroszków oraz węglowych mieszanek miałowych).

(ISBnews)