Tauron: OZE będą odgrywać ważną rolę w zaktualizowanej strategiiJaworzno, 12.03.2019 (ISBnews) - Tauron Polska Energia zakłada, że w zaplanowanej na ten rok aktualizacji strategii ważną rolę będą odgrywać odnawialne źródła energii (OZE), poinformował wiceprezes Jarosław Broda.

"Pracujemy nad aktualizacją strategii w związku z tym, że kończy się cykl inwestycji" - powiedział Broda podczas spotkania z dziennikarzami w Jaworznie.

Tauron planuje zaprezentować aktualizację strategii jeszcze w tym roku.

"Widzimy konieczność tranformacji miksu energetycznego w Tauronie, na co mają wpływ zjawiska makroekonomiczne, i na pewno OZE będą odgrywać ważną rolę w tej strategii" - wskazał wiceprezes.

Podkreślił, że po zakończeniu budowy bloku 910 MW w Jaworznie i inwestycjach mających dostosować starsze bloki energetyczne do konkluzji BAT, grupa będzie mogła "złapać oddech".

"Od 2021 r., po zakończeniu dostosowania do BAT i kiedy wejdą przychody z rynku mocy, otworzą się nowe możliwości" - powiedział.

Grupa zaplanowała wydatki na dostosowanie do BAT w wysokości ok. 700-900 mln zł, które poniesie w latach 2019-2020.

Tauron Polska Energia S.A. jest spółką holdingową w grupie kapitałowej, która zajmuje się wydobyciem węgla, wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą energii elektrycznej oraz ciepła. Jest notowana na GPW od 2010 r. Grupa Tauron obejmuje swoim działaniem 18% powierzchni kraju i jest największym dystrybutorem energii w Polsce oraz jednym z największych podmiotów gospodarczych w kraju. W 2018 r. grupa miała 18,12 mld zł skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży.

(ISBnews)