"W sprawie złóż B4/B6 zbliżamy się do finału, a projekt przeciągał się z powodu problemów z przebiegiem trasy gazociągu na lądzie" - powiedział Demski na konferencji prasowej.

Dodał również, że niezagrożone są terminy uruchomienia pełnej produkcji ze złoża B8, które niedawno zostały przesunięte na IV kwartał 2021 roku.

"Platforma przeznaczona na złoże B8 jest na etapie prób przechyłowych, a poziom zaawansowania tego projektu wynosi ponad 90%. Nadal rozwiązujemy natomiast problemy związane z błędami popełnionymi przy projektowaniu na wcześniejszym etapie przedsięwzięcia" - powiedział wiceprezes.

Patryk Demski poinformował także, że zakończył się konkurs na stanowisko prezesa spółki Lotos Upstream, odpowiedzialnej z grupie gdańskiego koncernu za zagraniczne koncesje wydobywcze.

"Udało nam się wyłonić kandydata na to stanowisko, osobę z dużym doświadczeniem, natomiast finalizujemy właśnie negocjacje z tą osobą i jej nazwisko powinniśmy ogłosić w ciągu najbliższych dni, być może w przyszłym tygodniu" - powiedział Demski.

Grupa Lotos jest zintegrowanym pionowo koncernem naftowym, który zajmuje się poszukiwaniem i wydobyciem ropy naftowej, jej przerobem oraz sprzedażą hurtową i detaliczną wysokiej jakości produktów naftowych. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 30,2 mld zł w 2018 r.

>>> Czytaj też: W miejscu przekopu Mierzei Wiślanej odkryto złoża bursztynu. Oceni je resort środowiska