Biomasa zastąpi węgiel?

autor tekstu:Bartłomiej Derski  Źródło:wysokienapiecie
25 lipca 2018 godz: 06:00Powrót do artykułu »

Elektrownie o połowę zmniejszyły zakupy biomasy, jej ceny znacznie spadły. Korzystają na tym lokalne ciepłownie przestawiające się na odnawialne źródła energii z powodów ekologicznych i ze względu na przepisy.

 • « wstecz
 • dalej »
1/1
kopalnia, górnik, górnictwo
mniejsze zdjęciazobacz miniaturyźródło: ShutterStock
kopalnia, górnik, górnictwo
statystyki

Komentarze (2)

 • beobachter(2018-07-25 09:58) Zgłoś naruszenie 11

  Boże , a TY nie grzmisz ?! Jaka jest różnica poza ideologiczną między spalaniem węgla i biomasy. Z tego co wiem węgiel to dawne drzewa a wierzba to chyba też drzewo. Spalając węgiel i biomasę wytwarzamy tyle samo CO2 a i ilość siarki ( z białka ) jest taka sama więc tyle samo SO2. Węgiel pewnie daje wyższą temperaturę spalania niż wieżba czy słoma więc może powstaje troche mniej tlenków azotu ale różnica jest chyba małoznacząca.

  Odpowiedz
 • c U(2018-07-25 22:55) Zgłoś naruszenie 01

  W Niemczech takich ciepłowni w małych ośrodkach jest wiele. Na placu zalegaja stare korzenie drzew, palety, meble, gałęzie, i wszystko co da sie spalić a nie jest chemią.do jesieni się suszy a zimą pali. zamiast na wysypisko albo na kompost trafia tutaj. Nie emituje to zanieczyszczeń jak węgiel, a pozostałość to mała garść popiołu która często nadaje się jako nawóz chociażby do lasu.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze