Polska Grupa Górnicza (PGG) spodziewa się w tym roku najwyższego od kilkunastu lat zysku na każdej tonie produkowanego węgla; wartość tegorocznych inwestycji sięgnie 2,5 mld zł - mówił podczas piątkowych obchodów barbórkowych w Katowicach prezes PGG Tomasz Rogala.
Ogłoszenie pierwszego naboru wniosków o dofinansowanie ze środków NFOŚiGW na zakup samochodów elektrycznych planowane jest na początku 2020 r., po przeprowadzeniu niezbędnych zmian w prawie podatkowym, poinformowało Ministerstwo Klimatu (MK).
Konstrukcja nowego mostu w Warszawie jest już prawie gotowa. Według wstępnego scenariusza połowa szerokości przeprawy może być oddana jeszcze latem przyszłego roku.
Państwo czyli Robin Hood 21wieku(2018-11-30 18:22) Zgłoś naruszenie 61
Zysk naszym kosztem. Co za czasy nastały... Węgiel w Gdańsku tańszy niż na Śląsku... Pamiętam jak ekogroszek był po 370zł, a teraz jest po 1000+. Zamiast dawać biedakom na nowe piece, niech państwo zmniejszy koszty porządnego węgla, by biednym opłacało się sobie kupić piec i palić dobrym węglem. Ahhh... a mogłem palić śmieci przez ostatnie 15 lat... ale w tym roku co niedziela wkładam specjalny wkład do pieca by nie marudzić że smog jest w mieście a ja pomimo starań i dbania o ekologie wdycham ten syf co sąsiedzi wypuszczali przez tyle lat. Styropian jest najlepszy. Pozdrawiam
Odpowiedzzeflik(2018-12-01 08:57) Zgłoś naruszenie 40
W Akademii Muzycznej koncerty jak za dawnych lat, tyle że dyrygenci teraz nie z PZPR a z PiS. Tylko patrzeć jak górnicy za swój ciężki znój dostaną kilkutysięczne podwyżki, a obiboki lekarze i nauczyciele tylko dyplomy.
Odpowiedzecs693(2018-11-30 18:40) Zgłoś naruszenie 21
Mówicie tutaj o wpływach podatkowych do budżetów. A jak wygląda ten zysk uwzględniając import węgla z Rosji?
Odpowiedz