Biznes/Handel

28.11.2018, 18:37

BGZ BNP Paribas: polskie firmy mają szanse na eksport żywności do Chin

Chiny należą do największych importerów żywności, a Polskie firmy mają szansę na sprzedaż tam produktów żywnościowych, zwłaszcza mięsa drobiowego i produktów mleczarskich - przekonywała w środę dyrektor Biura Analiz Sektora Rolno-Spożywczego BGZ BNP Paribas Marta Skrzypczyk.

26.11.2018, 13:41

Ceny paliw na stacjach spadają za wolno

Pokojowe protesty związane z wysokimi cenami diesla czy benzyny mogą być uzasadnione. Różnica pomiędzy ceną rynkową i detaliczną paliw w Polsce jest obecnie największa w historii. Na europejskim rynku notowania popularnej 95 są na najniższym poziomie od prawie półtora roku, a kierowcy w ogóle tego nie odczuwają.

23.11.2018, 18:41

POHiD: z roku na rok coraz wyższa sprzedaż w Black Friday

Z roku na rok obserwujemy wyższą sprzedaż w czasie Black Friday oraz Cyber Monday - powiedziała PAP prezes Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji Renata Juszkiewicz. W tzw. Czarny Piątek oraz Cyfrowy Poniedziałek sklepy stacjonarne i internetowe organizują wyprzedaże.

23.11.2018, 18:11

ZPP o zmianach w zakazie handlu w niedziele: To będzie bardziej uciążliwe dla konsumentów

Zmiany proponowane w projekcie nowelizacji ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz w niektóre inne dni, złożonym przez posłów do Sejmu nie wpłyną na poprawę efektywności osiągania celu, jakim jest doprowadzenie do tego, by przynajmniej część niedziel w miesiącu była dla pracowników wolna - doprowadzą jedynie do tego, że ograniczenie handlu stanie się dla konsumentów bardziej uciążliwe, uważają eksperci Związku Przedsiębiorców i Pracodawców (ZPP).

Tylko na forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Najnowsze galerie>>