Biznes/Przemysł

07.11.2018, 14:37

JSW stawia na nanorurki węglowe z grafenu

Produkcję m.in. nanorurek węglowych, czyli grafenu zwiniętego w cylindry, zakłada podpisana w środę umowa o współpracy pomiędzy JSW Innowacje SA a spółką AGT Management & Engineering AG z siedzibą w Szwajcarii. Umowę podpisano w środę w Warszawie.

05.11.2018, 11:39

Dane ARP: we wrześniu kopalnie wydobyły poniżej 5 mln ton węgla

We wrześniu br. polskie kopalnie wydobyły ok. 4,9 mln ton węgla kamiennego, a miesięczna wielkość sprzedaży tego surowca wyniosła 5 mln ton. To najniższy jak dotąd miesięczny poziom wydobycia węgla - wynika z danych katowickiego oddziału Agencji Rozwoju Przemysłu (ARP).

05.11.2018, 06:03

Grupa Lotos i KT uzgodniły aneks do umowy dot. projektu EFRA

Lotos Asfalt, spółka zależna Grupy Lotos, i KT - Kinetics Technology (KT) uzgodniły treść projektu aneksu do umowy na projektowanie techniczne, dostawy oraz budowę głównych instalacji projektu EFRA, ustalając, iż osiągnięcie gotowości do uruchamiania (RFSU) instalacji Delayed Coking Unit (DCU) powinno nastąpić do 31 maja 2019 roku, podała Grupa Lotos. Przy założeniu, że termin ten zostanie dotrzymany, pełne planowane efekty ekonomiczno-finansowe, wynikające z eksploatacji wszystkich instalacji projektu EFRA, pojawią się w skonsolidowanych wynikach finansowych Grupy Lotos w IV kw.  2019 roku. 

31.10.2018, 20:47

Morawiecki: Huta Pokój w Rudzie Śląskiej musi się rozwijać

To jest perła historii polskiego przemysłu, musi dalej produkować i się rozwijać - powiedział w środę premier Mateusz Morawiecki w Hucie Pokój w Rudzie Śląskiej (Śląskie). Dodał, że całe miasto potrzebuje "nowego tchnienia" i nowych gospodarzy.

Tylko na forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Najnowsze galerie>>