"Mamy świadomość obopólnych korzyści płynących z zacieśniania współpracy. Zapewnia ona skuteczne połączenie wiedzy i doświadczeń, co umożliwia wypracowywanie nowych rozwiązań korzystnych dla nauki i przemysłu. Liczę, że jej efekty pozwolą wzmocnić pozycję KGHM wśród światowych liderów przemysłu wydobywczego, jak również będą korzystne dla gospodarki i jej zrównoważonego rozwoju" – stwierdził prezes KGHM Polska Miedź S.A. Radosław Domagalski-Łabędzki, cytowany w komunikacie.

Pracujący w obu spółkach naukowcy będą korzystać ze wszystkich dostępnych laboratoriów, wspólnie realizować projekty finansowane ze środków publicznych oraz razem ubiegać się o te środki.

"W tej chwili rozpoczyna się nowy rozdział w historii Cuprum. Niedawno podpisaliśmy umowę o doktoratach wdrożeniowych, a dzisiaj podpisujemy umowę o współpracy z EIT+. Łączymy tym samym siły 32 laboratoriów i ponad 200 naukowców. Pragnę również podkreślić, że ta współpraca doskonale wpisuje się w strategię KGHM na lata 2017-2021, w której działalność innowacyjna stanowi jeden z jej filarów. To porozumienie jest niezbędne dla wypełnienia naszej misji" – podkreślił prezes KGHM Cuprum – CBR Piotr Dytko, cytowany  w komunikacie.

Jak wskazał wiceprezes Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ Mateusz Wilczyńskim to porozumienie jest przede wszystkim istotne dla przedsiębiorców, bowiem znacząco poszerza ofertę specjalistycznych usług laboratoryjnych na Dolnym Śląsku dla wszystkich kontrahentów, szczególnie w zakresie analiz mineralogicznych z wykorzystaniem zaawansowanych technik analitycznych. 

KGHM jest największym producentem srebra i ósmym procentem miedzi na świecie, posiadającym dostęp do 4. pod względem wielkości zasobów miedzi. Spółka posiada szerokie portfolio projektów eksploracyjnych, rozwojowych i produkcyjnych w Polsce, Niemczech, Kanadzie, Chile i USA.

(ISBnews)