Leszek Szafran został powołany na prezesa DębicyWarszawa, 18.09.2017 (ISBnews) - Rada nadzorcza Firmy Oponiarskiej Dębica powołała Leszka Szafrana na stanowisko prezesa zarządu, a Pawła Miłoszewskiego - na członka zarządu, podała spółka.

"Rada nadzorcza spółki podjęła decyzje:

- o powołaniu pana Leszka Szafrana na stanowisko prezesa zarządu oraz

- o powołaniu pana Pawła Miłoszewskiego na członka zarządu spółki" - czytamy w komunikacie.

Leszek Szafran karierę zawodową rozpoczął w Firmie Oponiarskiej Dębica w 1995 r. Od 2001 r. pracował w Goodyear Dunlop Tires Polska, następnie kolejno w Dębicy i w strukturach międzynarodowych Goodyear. We wrześniu 2015 r. objął stanowisko dyrektora generalnego ds. sprzedaży na Polskę i Ukrainę. W tym samym roku został powołany na członka zarządu Firmy Oponiarskiej Dębica.

Paweł Miłoszewski rozpoczął pracę zawodową w Procter & Gamble. Pracował także w Avon Operations Polska, AmRest Polska, Whirlpool Polska i Bakalland. Od marca 2015 r. jest związany z grupą Goodyear.

Firma Oponiarska Dębica to wiodący polski producent opon do samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych. Od 1995 roku jej inwestorem strategicznym jest amerykański koncern The Goodyear Tire & Rubber Company, który poprzez Goodyear S.A. posiada ok. 81,35% kapitału zakładowego spółki. FO Dębica sprzedaje swoje produkty w Polsce i 60 krajach na sześciu kontynentach, m.in. w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Hiszpanii, Włoszech, USA i Brazylii.

(ISBnews)