Alumetal ma zgodę na przesunięcie terminu zakończenia inwestycji na WęgrzechWarszawa, 29.11.2017 (ISBnews) - Alumetal Group Hungary Kft. - węgierska spółka zależna Alumetalu - otrzymał zgodę Ministerstwa Spraw Zagranicznych i Handlu Węgier na przesunięcie terminu zakończenia inwestycji w budowę zakładu na 31 grudnia 2018 r. i obniżenie zobowiązania co do poziomu zatrudnienia, podała spółka.

"Węgierskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych i Handlu podjęło decyzję o akceptacji przedmiotowego wniosku. Zmianie ulegnie treść umowy w zakresie: przesunięcia terminu formalnego zakończenia inwestycji na dzień 31 grudnia 2018 roku, obniżenia zobowiązania co do wymaganego poziomu zatrudnienia w zakładzie oraz zmiany zabezpieczenia wykonania umowy" - czytamy w komunikacie.

Umowa na dotację gotówkową została zawarta jako jeden z elementów realizacji inwestycji budowy i uruchomienia zakładu produkcyjnego na terytorium Węgier.

Alumetal uruchomił produkcję na I linii odlewniczej w węgierskim Komarom 22 września 2016 r. W sierpniu br. spółka zakładała, że 100% obłożenia II linii osiągnie na początku 2018 r.

Grupa kapitałowa Alumetal działa w przemyśle odlewniczym i hutniczym w zakresie produkcji wtórnego aluminium, tj. wytwarzania aluminiowych stopów odlewniczych oraz stopów wstępnych ze złomu aluminiowego. Grupa Alumetal zajmuje w tej dziedzinie pozycję krajowego lidera oraz jest czwartym największym wytwórcą wtórnych stopów aluminium w Europie. Spółka jest notowana na GPW od lipca 2014 r.

(ISBnews)