JSW zainwestuje ok. 60 mln zł w centrum produkcyjno-remontowe w SuszcuWarszawa, 15.12.2017 (ISBnews) - Jastrzębska Spółka Węglowa (JSW) zainwestuje ok. 60 mln zł w budowę centrum produkcyjno-remontowego dla spółki zależnej Jastrzębskie Zakłady Remontowe (JZR) w gminie Suszec, podała spółka.

"W przedsięwzięciu zagospodarowania terenów pogórniczych uczestniczyć mają również JSW Innowacje wspólnie z Głównym Instytutem Górnictwa. Ich zadanie będzie polegało na przygotowaniu kolejnych projektów wykorzystujących potencjał gminy oraz infrastrukturę byłej kopalni Krupiński" - czytamy w komunikacie.

Początek prac inwestycyjnych zaplanowano na pierwszą połowę 2018 r., a rozpoczęcie przyjęć nowych pracowników na IV kwartał 2018 r. Produkcja elementów tras przenośników ścianowych i rurociągów, szyn jezdnych oraz krążników do przenośników taśmowych ma rozpocząć się na początku 2019 r.

"Dostarczanie do JSW gotowych produktów wytwarzanych przez tzw. własne zasoby JZR zagwarantuje spółce ich dostępność oraz wysoką jakość w najkorzystniejszej, rynkowej cenie. Inwestycja przyczyni się do modernizacji i unifikacji stosowanych w JSW maszyn i urządzeń górniczych, poprawiając dostęp do innowacyjnych rozwiązań" – powiedział prezes JZR Rafał Rychter, cytowany w komunikacie.

Dzięki inwestycji powstanie ok. 150 miejsc pracy w JZR.

"Gmina Suszec, tak jak obiecywaliśmy przekazując kopalnię Krupiński do SRK, nie została pozostawiona sama sobie. Dzięki planowanym przez JSW inwestycjom powstaną tu nowe miejsca pracy, wzrośnie potencjał regionu i, co ważne, nadal będą wpływały na konto gminy podatki, na przykład od nieruchomości. Inwestycja realizowana przez JZR to dopiero początek. Mamy kolejne ambitne plany, które są w trakcie opracowywania przez JSW Innowacje oraz GIG" - powiedział prezes JSW Daniel Ozon

JSW podpisała także list intencyjny z władzami gminy Suszec, w którym strony zobowiązały się do współpracy w zakresie uregulowania gospodarki wodno-ściekowej na terenie gminy.

Grupa JSW to największy producent wysokiej jakości węgla koksowego typu 35 (hard) i znaczący producent koksu w Unii Europejskiej. Spółka jest notowana na GPW od 2011 r.

(ISBnews)