Polwax kupi od Grupy Lotos produkty parafinowe za szac. 58 mln zł netto w 2020r.Warszawa, 29.10.2019 (ISBnews) - Polwax otrzymał potwierdzenie od Grupy Lotos o uznaniu za najkorzystniejszą jego oferty na zakup produktów parafinowych w roku 2020, podała spółka. Szacowana ilość zakupionych produktów parafinowych wyniesie 22 tys. ton (+/- 20% w opcji sprzedającego) a szacowana wartość obrotów w ramach dokonanych dotychczas uzgodnień wyniesie około 58 mln zł netto w 2020 r.

"Grupa Lotos S.A. jest głównym dostawcą podstawowego surowca produkcyjnego (gaczy parafinowych) wykorzystywanego w spółce. Zawarcie przedmiotowej umowy ma znaczący wpływ na sytuację gospodarczą emitenta" - czytamy w komunikacie.

Dotychczasowa umowa na zakup przez Polwax produktów parafinowych od Grupy Lotos obowiązuje do końca 2019 r.

Polwax jest jednym z największych producentów i dystrybutorów parafiny przemysłowej w Europie oraz liderem w tej branży w Polsce. Posiada zakłady w Jaśle oraz Czechowicach-Dziedzicach. Spółka zadebiutowała na GPW w 2014 r. Jej przychody ze sprzedaży sięgnęły 278 mln zł w 2018 r.

Grupa Lotos jest zintegrowanym pionowo koncernem naftowym, który zajmuje się poszukiwaniem i wydobyciem ropy naftowej, jej przerobem oraz sprzedażą hurtową i detaliczną wysokiej jakości produktów naftowych. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 30,2 mld zł w 2018 r.

(ISBnews)