Ursus Dystrybucja powiększy sieć punktów własnych do 10 w najbliższym czasieWarszawa, 25.05.2018 (ISBnews) - Ursus Dystrybucja, spółka z Grupy Ursus, planuje zwiększenie w najbliższym czasie liczby punktów własnych do 10, wynika z komunikatu Ursusa.

"Po czterech miesiącach od rozpoczęcia działalności spółka osiągnęła zysk ze sprzedaży brutto w wysokości 1,3 mln zł przy rentowności na poziomie 7% oraz zysk netto w wysokości 1,9 mln zł. Na dziś Ursus Dystrybucja posiada 7 punktów własnych zlokalizowanych na Podlasiu, w Wielkopolsce, woj. świętokrzyskim i zachodniopomorskim. W najbliższym czasie spółka planuje otwarcie kolejnych 3 punktów dystrybucyjnych zlokalizowanych w woj. lubelskim i mazowieckim" - czytamy w materiale.

Spółka ta jest wyłącznym dystrybutorem ciągników i maszyn rolniczych marki Ursus na podległym obszarze obejmującym 80% powierzchni kraju, przypomniano.

"Dodatkowym atutem jest uzupełnienie oferty handlowej maszynami rolniczymi nieprodukowanymi przez Ursus, częściami zamiennymi oraz materiałami eksploatacyjnymi (oleje, filtry, łożyska, akumulatory itp.). Ponadto spółka jest wyłącznym dystrybutorem na terenie Polski maszyn angielskiej firmy Claydon służących do uprawy pasowej, które uzupełniają ofertę skierowaną do dużych gospodarstw rolnych. Obecnie sieć dealerów powiązanych z Ursus Dystrybucją wynosi 20 podmiotów i sukcesywnie rośnie" - czytamy dalej.

Ursus specjalizuje się w produkcji i sprzedaży maszyn i urządzeń przeznaczonych dla rolnictwa. W 2011 r. spółka Ursus połączyła siły z innym rodzimym producentem maszyn dla rolnictwa - spółką Pol-Mot Warfama. Władze spółki zadecydowały o przeniesieniu produkcji ciągników do Lublina oraz rozszerzeniu zakresu asortymentowego produkowanych wyrobów.

(ISBnews)