Edukacja | wiadomości

Wynagrodzenie dla nauczycieli

15 stycznia 2019 r.

Rząd ustąpi nauczycielom15 stycznia 2019 r.

Podczas gdy ZNP i FZZ protestują i rozpoczynają spór zbiorowy, oświatowa Solidarność po cichu negocjuje z rządem. Wywalczyła kolejne 5 proc. podwyżki i liczy jeszcze na dodatkowe 2–3 proc.
Prezes ZNP Sławomir Broniarz i przewodniczący Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych Jan Guz oraz przedstawiciele związków zawodowych zrzeszających nauczycieli i pracownikow oświaty rozmawiają z dzinnikarzami w Centrum Partnerstwa Społecznego Dialogu w Warszawie, gdzie miały odbyć się konsultacje płacowe z minister edukacji Anną Zalewską.

10 stycznia 2019 r.

Szef ZNP: Będzie strajk nauczycieli10 stycznia 2019 r.

Będzie strajk nauczycieli – powiedział w czwartek dziennikarzom prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz po posiedzeniu Zarządu Głównego ZNP. Przyznał, że jako termin protestu bardzo poważnie brany jest pod uwagę czas egzaminów.
szkoła, nauczyciel

7 stycznia 2019 r.

Nauczyciele niezadowoleni z projektu ws. minimalnych stawek wynagrodzenia7 stycznia 2019 r.

Przedstawiciele zrzeszających nauczycieli związków zawodowych negatywnie oceniają przygotowany przez MEN projekt rozporządzenia w sprawie minimalnych stawek wynagrodzenia. ZNP domaga się wzrostu tzw. kwoty bazowej o 1000 zł, a FZZ chce wzrostu wynagrodzenia zasadniczego o 1000 zł.
Szkoła

30 grudnia 2018 r.

Uboczny efekt likwidacji gimnazjów. Agresja uderza w szkoły podstawowe30 grudnia 2018 r.

Bójki, kradzieże, obrażanie nauczycieli – w niektórych szkołach podstawowych to codzienność. W ciągu dwóch lat liczba zgłoszonych przypadków agresji wzrosła o ponad połowę. W pierwszych trzech kwartałach 2018 r. było ich 2,4 tys. To efekt uboczny likwidacji gimnazjów i powiększenia szkół podstawowych z sześciu do ośmiu klas.

Technologie ››

Telekomunikacja ››

Media ››

Turystyka ››

Zdrowie ››

Edukacja ››

Ekologia ››

Rozrywka ››

Reklama i marketing ››

Chemia ››

Najnowsze galerie>>