Ekologia | wiadomości

Śmieci

14 stycznia 2019 r.

Branża odpadowa alarmuje: Opłaty za śmieci będą rosły14 stycznia 2019 r.

Odbiór i zagospodarowanie odpadów są już dzisiaj drogie, a w przyszłości będzie jeszcze drożej - przekonuje branża odpadowa. Ich zdaniem konieczne jest zwiększenie odpowiedzialności finansowej producentów m.in. opakowań i budowa rynku recyklingu.
Liczba subsydiów w ramach programu termomodernizacji (graf. Oserwator Finansowy)

12 stycznia 2019 r.

Nagroda dla Chile za walkę o czyste powietrze12 stycznia 2019 r.

W ostatniej dekadzie udało się istotnie zredukować zanieczyszczenie powietrza w Chile, co zyskało uznanie na świecie. Przyglądając się rozwiązaniom, jakie przyjęto w tym kraju należy podkreślić, że poprawę jakości klimatu osiąga się długotrwałymi oraz systematycznymi działaniami.
dzik

11 stycznia 2019 r.

Ardanowski: "W Polsce zapanowała histeria w sprawie odstrzału dzików"11 stycznia 2019 r.

W Polsce zapanowała histeria w sprawie odstrzału dzików. Czemu ci, którzy dziś protestują nie mówią o tym, że w Niemczech zrobiono to samo? - mówił w piątek w Kruszwicy minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski. Dodał, że odstrzał jest metodą walki z afrykańskim pomorem świń.
KE popiera plan odstrzału dzików

11 stycznia 2019 r.

Przedstawiciel KE popiera plan odstrzału dzików. "To niezbędny krok"11 stycznia 2019 r.

Komisja Europejska popiera plan odstrzału dzików i chwali polskie władze - podało w piątek na stronie internetowej radio RMF. To niezbędny krok do ograniczenia agresywnego rozprzestrzeniania się afrykańskiego pomoru świń (ASF) w Polsce i krajach UE - informuje radio, cytując przedstawiciela KE.

Technologie ››

Telekomunikacja ››

Media ››

Turystyka ››

Zdrowie ››

Edukacja ››

Ekologia ››

Rozrywka ››

Reklama i marketing ››

Chemia ››

Najnowsze galerie>>