Lotnictwo | wiadomości

15 stycznia 2019 r.

LOT od września tego roku zacznie latać do Indii15 stycznia 2019 r.

PLL LOT od 17 września br. uruchomią bezpośrednie rejsy z Warszawy do Delhi w Indiach - poinformowała we wtorek spółka. Jak dodano, Delhi będzie szóstym obsługiwanym przez LOT połączeniem do Azji, obsługiwanym przez dreamlinery w wersji 787-8 i 787-9.

11 stycznia 2019 r.

Niemcy: We wtorek strajk na lotnisku we Frankfurcie11 stycznia 2019 r.

Związek zawodowy sektora usług Verdi poinformował w piątek o wezwaniu na najbliższy wtorek (15 stycznia) do strajku personelu odpowiedzialnego za kontrolę bezpieczeństwa w porcie lotniczym we Frankfurcie nad Menem. Strajk ma się odbyć w godzinach 2-20.
Lotnisko

9 stycznia 2019 r.

Brytyjskie lotniska przygotowują się na walkę z dronami9 stycznia 2019 r.

Brytyjski wicepremier David Lidington wezwał w środę władze lotnisk do podniesienia poziomu zabezpieczeń przed dronami próbującymi zakłócić ruch lotniczy. Jednocześnie nie wykluczył zaostrzenia prawa przeciwko operatorom maszyn.
Lotnisko w Katowicach

9 stycznia 2019 r.

Powstanie stanowisko rzecznika pasażerów. Prezydent podpisał nowelę Prawa lotniczego9 stycznia 2019 r.

Prezydent RP Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy - Prawo lotnicze oraz niektórych innych ustaw, która dostosowuje polskie prawo do przepisów Unii Europejskiej w zakresie praw pasażerów, żeglugi powietrznej, personelu lotniczego, techniki lotniczej, lotniczej działalności gospodarczej i transportu lotniczego, operacji lotniczych, lotnisk oraz ochrony lotnictwa cywilnego, podała Kancelaria Prezydenta. Jedną ze zmian wprowadzonych dzięki nowelizacji jest powołanie instytucji Rzecznika Praw Pasażerów.

9 stycznia 2019 r.

Węgry: Rok 2018 rekordowy dla lotniska w Budapeszcie9 stycznia 2019 r.

Miniony rok był rekordowy dla międzynarodowego lotniska im. Ferenca Liszta w Budapeszcie. Prawie 15 mln pasażerów skorzystało w tego portu lotniczego - poinformował w środę rzecznik spółki Budapest Airport Mihaly Hardy.
Lotnisko w New Delhi

8 stycznia 2019 r.

Oto najbardziej punktualne linie lotnicze i lotniska na świecie8 stycznia 2019 r.

Linie lotnicze Panama’s Copa SA zostały uznane w globalnym sondażu za najbardziej punktualne na świecie. W pierwszej dziesiątce zestawienia znalazło się tylko dwóch przewoźników z Europy – wynika z raportu firmy OAG Aviation Worldwide Ltd.

7 stycznia 2019 r.

LOT zainaugurował rejsy z Warszawy do London City7 stycznia 2019 r.

Po raz pierwszy od dekady rozpoczęły się regularne operacje lotnicze między londyńskim City a Polską - powiedział w poniedziałek Richard Hill z zarządu London City Airport z okazji uruchomienia przez PLL LOT połączenia między Lotniskiem Chopina - a tym portem.

Transport ››

Nieruchomości ››

Energetyka ››

Budownictwo ››

Rolnictwo ››

Górnictwo ››

Motoryzacja ››

Przemysł zbrojeniowy ››

Lotnictwo ››

FMCG ››

Najnowsze galerie>>