Technologie | wiadomości

Cloud computing, chmura

15 stycznia 2019 r.

Rządowa chmura obliczeniowa już działa15 stycznia 2019 r.

Rządowa chmura obliczeniowa obsługuje dwa systemy mObywatel oraz Otwarte Dane - podało we wtorek Ministerstwo Cyfryzacji. Według zapowiedzi resortu, wkrótce mają do nich dołączyć kolejne.
Huawei

15 stycznia 2019 r.

Urzędnicy w Brukseli nie używają urządzeń Huawei15 stycznia 2019 r.

Komisja Europejska, podobnie jak władze USA, obawia się o kwestie cyberbezpieczeństwa, jeśli chodzi o smartfony chińskiego koncernu Huawei. Urzędnicy w Brukseli sami nie używają smartfonów tej firmy, ale decyzje w tej sprawie pozostawiają stolicom krajów UE.
Logo Huawei

14 stycznia 2019 r.

MC analizuje stopień wykorzystania urządzeń Huawei w Polsce. Także w sieci 5G14 stycznia 2019 r.

Prowadzimy inwentaryzację wykorzystania urządzeń firmy Huawei w Polsce, szczególnie jeśli chodzi o infrastrukturę telekomunikacyjną; dotyczy to zarówno już działających urządzeń, jak i planowanej sieci 5G - powiedział PAP Pełnomocnik Rządu ds. Cyberbezpieczeństwa i wiceszef MC Karol Okoński.
Huawei

14 stycznia 2019 r.

Huawei kontra reszta świata, czyli wojna o 5G. Kto kogo szpieguje? [OPINIA]14 stycznia 2019 r.

Dyrektor sprzedaży Huaweia w Polsce i pracownik Orange, były oficer ABW – to dwie zatrzymane w piątek przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego osoby podejrzane o szpiegostwo na rzecz Chin. Obaj zostali aresztowani na trzy miesiące. Oskarżenia o szpiegowanie ciągną się za Huaweiem już od lat, ale teraz przybrały rozmiary do tej pory niespotykane. Dlaczego? - pisze w felietonie Mirosław Mazaniec.
areszt, więzień, aresztowanie

11 stycznia 2019 r.

Zatrzymany przez ABW Piotr D. pełnił ważne funkcje w MSWiA, ABW i UKE11 stycznia 2019 r.

Zatrzymany w piątek przez ABW pod zarzutem szpiegostwa Piotr D. pełnił ważne funkcje m.in. w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, ABW i Urzędzie Komunikacji Elektronicznej. Był jednym z niewielu funkcjonariuszy kontrwywiadu, którzy występowali podczas konferencji prasowych oraz w mediach.
Zużycie energii elektrycznej w Polsce

11 stycznia 2019 r.

Technologie pomagają zbić wysokie rachunki za prąd11 stycznia 2019 r.

Wzrost cen energii elektrycznej bardzo mocno uderza przedsiębiorstwa po kieszeni. Dlatego też niezwykle ważne jest przyjrzenie się własnemu zużyciu prądu i oszacowanie możliwych oszczędności. Zmiany wynikające z postępu technologicznego i nowych regulacji pozwalają na znaczne ścięcie kosztów i poprawienie niezawodności urządzeń.
Ziemia widziana z kosmosu

10 stycznia 2019 r.

Rosja utraciła satelitę systemu ostrzegania o ataku rakietowym10 stycznia 2019 r.

Rosyjski satelita wojskowy Kosmos, będący częścią systemu ostrzegania o starcie międzykontynentalnych rakiet balistycznych, 5 stycznia zszedł z orbity i spłonął w atmosferze - podała armia USA. Według ministerstwa obrony Rosji jego zniszczenie było planowe.

Technologie ››

Telekomunikacja ››

Media ››

Turystyka ››

Zdrowie ››

Edukacja ››

Ekologia ››

Rozrywka ››

Reklama i marketing ››

Chemia ››

Najnowsze galerie>>