Dzięki rozwojowi kompetencji technologicznych wokół technologii Magento, Divante zrealizowało szereg kompleksowych projektów omnichannel, które łączyły pod-systemy PIM (Product Information Management), eCommerce, CMS, Marketing Automation i CRM.

„Magento 2, które zadebiutowało w tym roku na rynku, było wyzwaniem dla wszystkich. Podjęliśmy odważną decyzję, że wszystkie nowe projekty realizujemy w tej technologii. To pozwoliło nam bardzo szybko uruchomić pierwsze wdrożenia i wyróżnić się na europejskim rynku. Dziś mamy za sobą migracje na Magento 2, projekty B2B i B2C oparte o nową wersję systemu. To daje nam dużą przewagę technologiczną do wykorzystania w kolejnych wdrożeniach” - mówi Piotr Karwatka, Wiceprezes i CTO Divante.

W 2016 roku Divante opublikowało case-study z pozytywnymi wynikami biznesowymi współpracy z klientami z Polski (Solar, T-Mobile), Szwajcarii (Odlo), UK (Linda Farrow) i Szwecji (Norstedts). Dużym sukcesem jest wyróżnienie dla projektu B2B TIM SA, podczas gali Imagine Awards organizowanej przez Magento w Las Vegas. Jakość wdrożeń Divante i międzynarodowi klienci sprawili, iż firma drugi rok z rzędu znalazła się w Global Leader Matrix serwisu branżowego Clutch, który powstaje na bazie referencji klientów.

„Będąc liderem musimy patrzeć dalej i wyznaczać kierunki. Wiedzę zdobytą na konkurencyjnym rynku cross-border eCommerce wdrażamy coraz częściej u klientów finansowych. W Q4 2016 pozyskaliśmy trzech klientów z tej branży dla których będziemy wdrażać mechanizmy CMS, CRM oraz Marketing Automation znane z eCommerce. Połączenie kompetencji UX, marketingowych oraz technologicznych stawia nas w roli idealnego partnera cyfrowej transformacji dla branży finansowej" - mówi Tomasz Karwatka, Prezes Zarządu Divante.

W roku 2017 firma będzie kontynuować rozwój na rynkach zagranicznych. Jednym z nowych produktów Divante jest Open Loyalty, otwarte oprogramowanie umożliwiające budowę programów lojalnościowych i motywacyjnych.

„Open Loyalty to takie Magento dla programów lojalnościowych. Gotowy framework, pozwalający na szybkie uruchomienie projektu” - dodaje Tomasz Karwatka.

W 2016 roku spółka wzięła udział w wielu wydarzeniach z branży eCommerce. Managerowie Divante dzielili się wiedzą na konferencjach w Polsce oraz Belgii, Niemczech, Holandii, Szwecji, Czechach, Grecji i Wielkiej Brytanii.

W związku z dynamicznym rozwojem, w ubiegłym roku spółka zmieniła także siedzibę. Obecnie mieści się w specjalnie zaprojektowanym na potrzeby firmy odrestaurowanym budynku w centrum Wrocławia. W 2017 rok spółka wchodzi z blisko 200 specjalistami na pokładzie, co plasuje Divante software house wśród największych firm wdrożeniowych Magento w Europie.

 ---------------------------------------------------------------------------------------------

Divante – informacje dodatkowe
Divante specjalizuje się w tworzeniu i wdrażaniu rozwiązań IT wspierających rozwój i optymalizację nowych kanałów sprzedaży. Spółka pracuje dla sklepów internetowych, producentów, dystrybutorów i sieci handlowych. Wdraża rozwiązania e-commerce, integruje systemy, projektuje i realizuje działania marketingowe.

Wśród oferowanych przez spółkę usług znajdują się:

• projektowanie serwisów e-commerce pod kątem usability;
• wdrożenia uznanych platform e-commerce i narzędzi marketingowych, m.in. Magento, SAP hybris;
• zintegrowane działania reklamowe w internecie, opierające się na personalizowanym przekazie, e-mail marketingu i reklamie efektywnościowej;
• wsparcie działań w obszarze m-commerce i app mobile;
• badania potrzeb konsumentów, analizy wzajemnego oddziaływania różnych kanałów sprzedaży (ROPO);
• działania wspierające, które obejmują bezpieczny hosting i migracje.

W 2015 roku Divante znalazło się w zestawieniu TOP3 najlepszych firm wdrażających technologię Magento, przygotowanym przez serwis Clutch.co: https://clutch.co/developers/magento/research. Spółka została także finalistą międzynarodowego konkursu Online Retail Awards – 2015 w kategorii E-commerce or m-commerce company of the year.

Od marca 2015 Divante wchodzi w skład grupy kapitałowej OEX.

Więcej informacji o Divante: www.divante.pl

 ---------------------------------------------------------------------------------------------

Grupa OEX

Grupa OEX to jeden z wiodących na polskim rynku podmiotów specjalizujących się w nowoczesnych usługach dla biznesu. W skład Grupy kapitałowej wchodzi spółka dominująca OEX S.A. oraz spółki zależne, między innymi: Divante sp. z o. o., ArchiDoc S.A., Cursor S.A. i Tell sp. z o. o.,

Grupa OEX świadczy usługi dla biznesu w obszarach e-commerce i e-logistyka, obsługa klienta, wsparcie sprzedaży i zarządzanie sieciami salonów dla operatorów sieci telekomunikacyjnych.

Więcej informacji o Grupie OEX: www.oex.pl