Warszawa, 23.04.2019 (ISBnews) - Szacunkowe skonsolidowane przychody za marzec 2019 r. Asbis Enterprises wyniosły ok. 147 mln USD i były o ok. 10% niższe w skali roku, podała spółka. Przychody wypracowane w marcu 2019 r. są zgodne z oczekiwaniami firmy.
"Zarówno marzec, jak i cały I kwartał tego roku były zgodne z naszymi oczekiwaniami i wpisują się w opublikowaną przez nas prognozę finansową na 2019 rok. I kwartał ubiegłego roku był rekordowy w historii Asbis, z uwagi na kilka czynników mocno wspierających naszą sprzedaż takich jak m.in. duży popyt na karty graficzne VGA, związane z technologią blockchain czy bardzo dobrą sprzedaż smartfonów w I półroczu. Obecnie kontynuujemy naszą strategię koncentracji na wypracowaniu wyższych marż i rozwoju naszego portfela produktów własnych" - powiedział dyrektor generalny i przewodniczący rady dyrektorów Siarhei Kostevitch, cytowany w komunikacie.
Asbis Enterprises Plc jest jednym z czołowych dystrybutorów produktów branży informatycznej na rynkach wschodzących Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA). Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 r.
(ISBnews)