Wpływ transakcji przejęcia Visa Europe Limited (Visa Europe) przez Visa Inc. na Raiffeisen Bank Polska z tytułu jej rozliczenia obejmuje 13,44 mln euro w gotówce, 4,88 tys. uprzywilejowanych akcji Visa Inc. serii C i udział w odroczonej płatności w wysokości 0, 1035487037% kwoty, z zastrzeżeniem ewentualnych korekt, podała instytucja.





"Zgodnie z otrzymaną informacją, w wyniku rozliczenia transakcji bank, w związku ze zbyciem udziału w Visa Europe na rzecz Visa Inc. otrzyma: (i) kwotę 13,44 mln euro w gotówce oraz (ii) uprzywilejowane akcje Visa Inc. serii C w liczbie 4 878, o wartości 4,77 mln euro (na podstawie obecnego współczynnika konwersji na akcje zwykłe Visa Inc., kursu zamknięcia akcji Visa Inc. z dnia 16 czerwca 2016 r., kursu referencyjnego EUR/USD Europejskiego Banku Centralnego z dnia 16 czerwca 2016 r.)" - czytamy w komunikacie.

Transakcja zostanie sfinalizowana w II kwartale 2016 r.

Ponadto transakcja przewiduje wypłatę na rzecz Raiffeisen Bank Polska dodatkowego wynagrodzenia w gotówce w ramach odroczonej płatności.

"Odroczona płatność zostanie dokonana po trzech latach od sfinalizowania transakcji tj. w II kwartale 2019 r. Łączna wysokość odroczonej płatności przypadającej na wszystkich beneficjentów transakcji wynosi 1,12 mld euro. Udział banku w tej kwocie wynosi 0,1035487037%. Odroczona płatność może zostać skorygowana w przypadku zaistnienia okoliczności opisanych w warunkach transakcji" - czytamy dalej.

Uprzywilejowane akcje Visa Inc. serii C będą konwertowane na akcje zwykłe Visa Inc. serii A. Warunki transakcji przewidują stopniowe konwertowanie akcji uprzywilejowanych. Konwersja wszystkich akcji uprzywilejowanych nastąpi najpóźniej w 2028 r. Obecny współczynnik konwersji akcji uprzywilejowanych na akcje zwykłe wynosi 13,952. Zgodnie z warunkami transakcji może on ulegać zmniejszeniu w okresie do 2028 r., podano także.

Raiffeisen Bank Polska S.A. - działający pod nazwą Raiffeisen Polbank - został założony w 1991 roku i jest jednym z najdłużej obecnych na polskim rynku banków z udziałem kapitału zagranicznego. Z początkiem 2013 roku awansował do grona największych banków w Polsce za sprawą połączenia z Polbank EFG S.A.

(ISBnews)