Na największych nadchodzących imprezach tego roku – Open’er Festival w Gdyni warszawskich Orange Warsaw Festival i Selector Festival oraz katowickim OFF Festival rachunek za piwo, przekąski, czy gadżet będzie można zapłacić kartą płatniczą stykową, zbliżeniową lub uregulować je za pośrednictwem urządzeń z technologią NFC. Tak się stanie dzięki terminalom Ingenico, które będą gościły na wszystkich tych festiwalach. Wszystkie transakcje będą natomiast obsługiwane przez Polskie ePłatności.

Jak mówi Piotr Waś, menadżer na Polskę i kraje bałtyckie w firmie Ingenico, w ten sposób mają zostać skrócone kolejki do kas. A te potrafią na największych festiwalach przypominać te spotykane w czasach PRL-u.

Test urządzeń jako pierwszy odbędzie się na Orange Warsaw Festival, który odbędzie się Stadionie Narodowym. Będzie o tyle ważny, że w ciągu sześciu lat w imprezie wzięło już udział ponad 300 tys. widzów. Festiwale to duże wyzwanie, bo na każdym jest przynajmniej od 60 do nawet 250 terminali płatniczych. 

Tymczasem nie widać szansy na to, aby w dającej się przewidzieć przyszłości płatności komórkami mogły wyprzeć z rynku karty bankowe czy gotówkę.Więcej o tym przeczytasz w naszym artykule, który analizuje rynek płatności mobilnych w Polsce.