Cesarstwo Austro-Węgierskie grozi przejęciem UE, bitcoin upada. 10 szokujących prognoz na 2018 rok

autor tekstu:Źródło:Saxo Bank
07 grudnia 2017 godz: 12:27 | Aktualizacja: 2017-12-07 13:41:41.15973+01

Oto lista mało prawdopodobnych zdarzeń, które mogłyby okazać się prawdziwym szokiem dla rynków finansowych w nadchodzącym roku.

Fed i Trump, źródło: Saxo Bank
większe zdjęciazobacz miniaturyźródło: Materiały Prasowe
1. Fed traci niezależność na rzecz Departamentu Skarbu USA
Republikanie i Demokraci walczą o większy udział populistycznych głosów w wyborach śródokresowych w 2018 roku, przy całkowitym braku dyscypliny budżetowej i reformie podatkowej, prowadzącej do ogromnego spadku dochodów, który pogłębi się wraz z pogrążeniem się USA w recesji. Słaba koniunktura gospodarcza, wyższe stopy procentowe i wyższa inflacja postawią Fed w trudnej sytuacji, jeśli chodzi o kształtowanie polityki pieniężnej. Fed stanie się kozłem ofiarnym, obarczanym za słabe wyniki gospodarki, zawirowania na rynku obligacji i pogłębiające się nierówności. Departament Skarbu nada sobie nadzwyczajne uprawnienia i zmusi bank centralny do ograniczenia rentowności obligacji rządowych do 2,5% w przypadku papierów o dłuższej zapadalności, co będzie miało zapobiec załamaniu się rynku obligacji - po raz ostatni takie działania wprowadzono bezpośrednio po II Wojnie Światowej.
statystyki

Komentarze (6)

 • M5an(2017-12-07 12:51) Zgłoś naruszenie 139

  nie ma czegoś takiego jak szklany sufit

  Odpowiedz
 • HIPER ŚWIATOWA INFLACJA !(2017-12-07 13:40) Zgłoś naruszenie 49

  Najśmieszniejsze jest to , że bitcoinem można się wymieniać ba ulicy za gotówkę lub przelewem, a to prowadzi do tego ,że zrynku światowego zniknie w różnych walutach 1 bln dol wartości co doprowadzi do nadmiaru pieniądza na świecie, inflacji( dzięki btc) co spowoduje jeszcze większe wzmocnienie bitcoina wobec walut zwykłych, do tego braki depozytów w bankach i na giełdach doprowadzi do krachu, braku pokrycia i jeszcze większej inflacji samego dolara ,euro i innych walut ze względu na NADMIAR PIENIĄDZA W OBROCIE !!!! SPADEK WARTOŚCI WSZYSTKICH WALUT JEST NIEUNIKNIONY, BO BĘDZIE ICH NADMIAR.

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • u(2017-12-08 01:04) Zgłoś naruszenie 320

  brakuje prognozy jak to pis zniszczyl polske

  Odpowiedz
 • Programista (2017-12-15 18:00) Zgłoś naruszenie 00

  Lubie czytać wypowiedzi półmuzgów o bitcoinie. Wystarczy popatrzeć na prowizję transakcji ile wynosi by dowiedzieć się że przelew kosztuje tyle co pizza. Ale taplajcie dalej jeziorem. BTC to tylko proof of concept.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze