PGNiG dostarczy ArcelorMital Poland gaz za ok. 1,4 mld zł do 2023 r.Warszawa, 08.02.2017 (ISBnews) - Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) podpisało długoterminową umowę na dostawy gazu dla grupy ArcelorMittal w Polsce. Wartość umowy do 2023 roku może wynieść ok. 1,4 mld zł, a wolumen dostaw 1,6 mld m3, podała spółka.

Kontrakt obowiązuje od 1 stycznia 2017 r. do 1 stycznia 2020 r. z opcją przedłużenia do 1 stycznia 2023 r., podano w komunikacie.

Umowa umożliwia ArcelorMittal Poland elastyczne zakupy gazu na zasadach rynkowych w cenach powiązanych z indeksami giełdowymi.

"PGNiG oferuje nowoczesne, europejskie warunki zakupu gazu. Jako firma z największym doświadczeniem na rynku gazu ziemnego w Polsce doskonale znamy potrzeby naszych klientów i aktywnie pracujemy nad tworzeniem dla każdego z nich najlepszych indywidualnych rozwiązań. Cieszy nas, że będziemy sprzedawać gaz tak istotnemu i wymagającemu odbiorcy z branży przemysłowej w Polsce, jakim jest ArcelorMittal. Spodziewamy się dalszego rozszerzenia współpracy" - powiedział wiceprezes PGNiG ds. handlowych Maciej Woźniak, cytowany w komunikacie.

"Podpisanie tej umowy zapewni nam konkurencyjne warunki na dostawy gazu na najbliższe lata. Traktujemy to również jako istotny element rozszerzenia współpracy pomiędzy naszymi firmami w zakresie realizacji projektów korzystnych dla obydwu stron" - dodał dyrektor generalny i wiceprezes ArcelorMittal Poland Geert Verbeeck.

Kontrakty indywidualne w ramach umowy ramowej podpisane przez ArcelorMittal Poland i ArcelorMittal Warszawa umożliwiają realizację dodatkowych wolumenów dostaw gazu w przyszłości, podano także.

PGNiG jest obecne na warszawskiej giełdzie od 2005 r. Grupa zajmuje się wydobyciem gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju, importem gazu ziemnego do Polski, magazynowaniem gazu w podziemnych magazynach gazu, dystrybucją paliw gazowych, a także zagospodarowaniem złóż gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju i za granicą oraz świadczeniem usług geologicznych, geofizycznych i poszukiwawczych w Polsce i za granicą.

(ISBnews)