Work Service przydzielił obligacje serii W o wartości nominalnej 20 mln złWarszawa, 14.09.2017 (ISBnews) - Work Service przydzielił obligacje serii W o wartości nominalnej 20 mln zł, poinformowała spółka.

"W wyniku subskrybowania i opłacenia przez inwestorów 20.tys. zaoferowanych obligacji zwykłych na okaziciela serii W o wartości nominalnej 1 tys. zł każda i łącznej wartości nominalnej 20 mln zł zarząd dokonał przydziału tych obligacji na podstawie uchwały nr 2 z dnia 13 września 2017 r., a tym samym emisja tych obligacji doszła do skutku" - czytamy w komunikacie.

Work Service poinformował wcześniej, że wyemituje 60 tys. obligacji o łącznej wartości do 60 mln zł do 31 października, w ramach programu oferty prywatnej skierowanej do inwestorów instytucjonalnych.

Środki z emisji zostaną przeznaczone na wykupienie pozostałych 25% udziałów w kapitale zakładowym węgierskiej spółki Prohuman 2004 Kft. oraz sfinansowanie podstawowej działalności grupy, podano także.

Obligacje zostaną wyemitowane do 31 października 2017 roku. Dzień wykupu obligacji ustalono w terminie 15 miesięcy od daty emisji - nie później niż 30 listopada 2018 r.

Work Service jest największą spółką sektora usług personalnych w Polsce i liderem w regionie CEE. Głównym inwestorem finansowym w Work Service jest fundusz private equity PineBridge Investments. Spółka jest notowana na giełdach w Warszawie i Londynie.

(ISBnews)