S&P podtrzymał rating Synthosu na poziomie BB, perspektywa stabilnaWarszawa, 27.09.2017 (ISBnews) - S&P Global Ratings podtrzymał długoterminowy rating kredytowy Synthosu na poziomie BB. Perspektywa ratingu jest stabilna, podał S&P.

Według agencji, silne generowanie gotówki przez Synthos powinno umożliwić spółce finansowanie znaczących inwestycji i rozwijanie zaawansowanych produktów w Europie w nadchodzących latach, przy jednoczesnym utrzymaniu wypłat dywidendy tak, by skorygowany dług do EBITDA pozostawał na poziomie ok. 2,0x.

Stabilna perspektywa odzwierciedla także pogląd S&P, że spółka zrównoważy swoje wydatki inwestycyjne i dywidendy w latach 2017-2018 i zachowa skorygowane zadłużenie do EBITDA na poziomie 2,0-2,5x.

S&P oczekuje, że EBITDA Synthosu wyniesie ok. 1 mld zł w bieżącym i 2018 roku, za sprawą wzrostu ceny, odzyskiwaniu dostaw z lokalnego crackingu parowego i zrealizowanym przejęciom.

Grupa kapitałowa Synthos jest czołowym producentem surowców chemicznych w Polsce i Europie. Jest notowana na GPW od 2004 r.

(ISBnews)