Bank Handlowy nie widzi zagrożenia dla wypłaty dywidendy z zysku za 2017 r.Warszawa, 14.11.2017 (ISBnews) - Bank Handlowy chce wypłacić dywidendę z zysku za 2017 rok i nie widzi obecnie zagrożeń dla tego planu, poinformowali przedstawiciele zarządu.

"Według stanu na dzisiaj, nie mamy żadnych informacji, które by nas zmuszały do zmiany deklaracji długoterminowej polityki dywidendowej" - powiedział prezes Sławomir Sikora podczas konferencji prasowej.

"Ten poziom adekwatności kapitałowej i plany wzięcia ryzyka sprawiają, że z pozycji zarządu nie widzimy zagrożenia wypłaty dywidendy. My mamy współczynnik 17,3%, sektor 17%, ale należy pamiętać, że bufory nakładane przez regulatora kształtują się różnie w poszczególnych bankach" - powiedział wiceprezes Witold Zieliński podczas konferencji.

Na dziś bank jest w stanie dywidendę wypłacić, dodał.

Z zysku za 2016 rok bank wypłacił dywidendę w kwocie 591,8 mln zł, czyli 4,53 zł na akcję (wobec odpowiednio: 611,4 mln zł, tj. 4,68 zł/ akcję rok wcześniej).

Wskaźnik kapitału Tier 1 wyniósł 17,3% na koniec III kw.

Citi Handlowy powstał z połączenia Banku Handlowego w Warszawie - najstarszego komercyjnego banku w Polsce i Citibank (Poland) S.A. W ofercie grupy kapitałowej oprócz klasycznych usług bankowych znajdują się usługi i produkty rynku kapitałowego oferowane przez dom maklerski oraz produkty leasingowe. Bank jest notowany na rynku głównym GPW od 1997 r.

(ISBnews)