Famur podtrzymuje I poł. 2018 r. jako termin fuzji prawnej z KopeksemWarszawa, 28.11.2017 (ISBnews) - Famur pracuje nad połączeniem z częścią maszynową Kopeksu zgodnie z zakładanym harmonogramem i podtrzymuje, że w I połowie 2018 r. planuje fuzję formalno-prawną, poinformował ISBnews prezes Mirosław Bendzera.

"Wszystkie założenia realizujemy zgodnie z harmonogramem. Na obecną chwilę nie widzimy zagrożenia dla jego realizacji" - powiedział Bendzera w rozmowie z ISBnews.

Dodał, że integracja od strony operacyjnej zbliża się do finału.

"Jeśli chodzi o stronę formalno-prawną, to jesteśmy w końcowej fazie ustalenia treści memorandum informacyjnego. Po otrzymaniu decyzji Komisji Nadzoru Finansowego zwołamy walne zgromadzenie. Podtrzymujemy, że do fuzji prawnej dojdzie w I połowie 2018 r." - powiedział prezes.

Pod koniec czerwca br. Famur przejął 65,83% akcji Kopeksu od TDJ. Na początku grudnia 2016 r. TDJ sfinalizował umowę inwestycyjną z Krzysztofem Jędrzejewskim, na podstawie której przejął pośrednią kontrolę nad Kopeksem.

Famur jest producentem maszyn stosowanych w górnictwie. Koncentruje się na produkcji wysokowydajnych maszyn wyposażonych w zaawansowane informatyczne systemy sterowania i nadzoru. Spółka od 2006 r. notowana jest na GPW.

Kamila Wajszczuk

(ISBnews)